Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Günümüzde hayat şartları çok zordur. İnsanların az maaş alması, maaşlarından fazla giderlerinin olması ve hayat pahalılığı insanları borç batağına sürükler. Böyle bir durumda banka kredileri çare gibi görünmektedir. Oysa banka kredileri de ayrı bir borç batağına sürüklenmeye neden olmaktadır. Oldukça fazla faiz ödemesi yapılması gereken durumlarda insanlar kredi taksitlerini de ödeme güçlüğü çekmektedir. Kredi notu uygulamasının ortaya çıkmasıyla birlikte kredi çekmek için yüksek bir notun olması gerekliliği doğmuştur. Bu durumda kredi notu düşük olan kişiler, Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar bulma arayışına girmişlerdir.

Her bankanın dönem dönem aldığı riskler farklı olduğu için, bu konuda net bir banka ismi vermek doğru olmayacaktır.

Düşük Kredi Notu Ne Demektir?

Kredi notunun düşük olması, kredili ürünlerin kullanımı ve geri ödemesi konusunda riskli durumda olduğunuz anlamına gelmektedir.

Yani kredilerin geri ödemelerini ve yeni krediler arayışında olmayı kredi notunun düşmesi olarak ele alabilirsiniz. Ne kadar fazla paraya ihtiyacınız varsa, kredi notunuz o kadar düşecektir. Bu yüzden kredi notunun yüksek olması çok önemlidir.

Maaş geliri, tasarruf hesapları, düzenli ödemeler, gayrimenkuller kredi notunuzun yükselmesi için başvurabileceğiniz yöntemlerdir.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar arasında ING Bank ve Fibabanka sayılabilir. Fakat burada kredi notunuzun ne derece düşük olduğu da çok önemli. Ayrıca düşük kredi notuna kredi sunan bankalar tüketicilere yüksek faiz uygulamaktadırlar. O nedenle öncelikle kredi notunuzu yükseltmeniz çok önemlidir.

Kredi Notunu Nasıl Yükseltmek Gerekir?

Kredi notu düşük olunca yükseltmek için ne yapılacağı konusu tartışılır. Bu nedenle bir çok kişi değişik yöntemler denemiştir ve bu konuda gelişme kaydetmişlerdir.

Bu yöntemleri tek tek ele alacağımız yazımızın devamında, siz de acil nakit ihtiyacınız yoksa, kredi notunuzu yükselterek, acil ihtiyaçlarınız için ne kadar kredi kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz ve buna göre kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi notunu yükseltmek için uygulayacağınız yöntemler kesin bir onay garantisi olmayıp, gelirinizin düzenli olması önemlidir.

Düzenli bir geliriniz varsa, kredi başvurunuz onaylanacaktır. Ancak son söz şubenin olacağı için yüzde yüz bir sonuç alamayabilirsiniz.

Kredilerinizi ve Kredi Kartı Faturalarınızı Düzenli Ödeyin

Kredilerin ve kredi kartlarının düzenli bir şekilde ödenmesi oldukça önemlidir. Bir günlük gecikmenin bile kredi notunuzu düşüreceğini hesaba katarsanız, ne kadar önemli olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Düzenli ödemeleriniz, istikrar sağlayacak ve kredi kartınızın limitlerini sonuna kadar kullanmamanız da bu etkiyi arttıracaktır. Kredi kartınızı çok fazla kullanmanız, ve tüm limitleri tüketmeniz, bu yükselişi durduracaktır.
Otomatik ödeme talimatı da vererek faturalarınızı düzenli ödemeniz oldukça iyi bir etki yaratacaktır.

Tasarruf Yapın

Miktarı az da olsa bir vadeli mevduat hesabı açarak, aylık faiz uygulatabilirsiniz. Bu sayede notunuz daha fazla yükselecek ve bankada güvenilir bir izlenim bırakacaksınız. Kredi notunu yükseltmek için en etkili yollardan olan bankada para bırakmak, sizi de ekonomik açıdan güvende hissettirecek ve aynı zamanda kredi puanınızı da yüksek tutacaktır.

Kredi Başvurusu Yapmayın

Kredi başvurularının reddedilmesi de kredi notunuzu yüzde 20’sini düşürmektedir. Bu yüzden reddedilen kredi başvuruları yapmamanız önemlidir. En azından 6 ay boyunca bu uygulamaları düzenli olarak gerçekleştirdiğinde, kredi notunuz yükselişe geçecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ