Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar 2017

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar 2017

Düşük faizli konut kredisi veren bankalar 2017 yılı içerisinde ev sahibi olmak isteyenler için kaleme aldığımız ve sürekli güncellenen yazımızın detaylarına inmeden önce Düşük Faizli Konut Kredisi Veren 7 Banka Önerisi için Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Türk Ekonomi Bankası, QNB Finansbank, Denizbank ve Garanti Bankası konut kredisi faiz oranlarını sizler için araştırdığımızı belirtelim. Sadece bu bankalar değil elbette bir çok banka için verileri topladık ve en uygun konut kredisi veren bankaları oluşturduk. Ayrıca; düşük faizli konut kredisi veren bu bankaların uygulamış oldukları faiz oranları ve kredi kullanım koşullarını da yazımızda açıkça belirttik. Ev almak uzun bir karar sürecinden sonra ve iyi bir araştırma neticesinde mümkün olabilen bir eylemdir. Bu nedenle tüketicilerin bankaları tek tek dolaşmasını ortadan kaldıracak, güncel faiz oranlarına ulaşabileceği bir yazı yazmak istedik. Ayrıca; daha önceden konut kredisi kullanmış ve aşağıda belirteceğimiz faiz oranlarından çok daha yukarı faiz oranlarında kredi kullanmış olanlar, konut kredisi yapılandırma imkanından faydalanabilirler. Yüksek faizli konut kredisi ödeyenler de yazımızdan istifade ederek daha fazla geri ödeme yapmaktan kurtulabilirler.

 1. Ziraat Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi

Ziraat Bankası konut kredisi “Evin Ziraat’ten” sloganı ile ev sahibi olmak isteyenler için 120 aya kadar çeşitli ürünler ile kredi seçeneği sunuyor. Almak istediğiniz evin eksper değerini %80’i oranında kredi kullanımına izin veriliyor. Bankanın konut kredisi faiz oranları hem seçeceğiniz vade sayısına göre hem de ürün çeşidine göre farklılık gösteriyor. Şimdi dilerseniz Ziraat Bankası’ndan konut kredisi kullanmak istediğinizde hangi vade seçeneğine ne kadar faiz uyguladığına bir bakalım.

0-36 Ay arası vadeli konut kredisi seçeneğinde örneğin 100 Bin TL konut kredisi kullanımı için faiz oranı %0,80, 36 ay vadelendirme de aylık taksit tutarları 3.207,97 TL olurken 36-120 ay arası vade seçeneğinde faiz oranı %0,88 oluyor. 120 Ay için 100 Bin Lira konut kredisi kullanırsanız taksit tutarları 1.352,19 TL olarak hesaplanıyor.

Ziraat Bankası konut kredisinden faydalanmak için öncelikle şubelerden edinebileceğiniz başvuru formunu doldurmalı sonrasında ek olarak kimlik belgenizin fotokopisi, gelir belgeniz ve satın almak istediğiniz mülkün tapu belgesinin fotokopisine ihtiyacınız olacak.

 1. Vakıfbank Düşük Faizli Konut Kredisi

Sarı Panjur Ev Kredisi ile hayalleri gerçekleştirmek için yola çıkan Vakıfbank, uzun vade seçenekleri ve uygun ödeme koşulları ile müşterilerine hizmet etmeye devam ediyor. Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi ile çok uygun faiz oranları ile ev sahibi olabilirsiniz. Farklı vade seçenekleri sunan banka her vade seçeneği için de farklı faiz politikası uygulamakta.

3-12 Ay arası vade seçeneğinde faiz oranı %0,80, 13-36 ay arası vade seçeneğinde %0,88, 37-60 ay arası vade ile geri ödemek isterseniz faiz oranı %0,89, 61-120 ay arası konut kredisi için bankanın uyguladığı faiz oranı %0,92. Örneğin 100 Bin Lira kullanmak istediğinizde ve 120 Ay vade seçenği ile ödemek isterseniz aylık taksitler 1.379,77 TL oluyor. 500 TL kredi tahsis ücreti ve 800 TL eksper ücreti de sizden alınacak masraflardan.

Vakıfbank konut kredisinden yararlanmak için yine şubelerden temin edebileceğiniz başvuru formunu doldurmanız ve yanında ek olarak kimlik, tapu fotokopiniz ve gelir belgeniz ile şubelerden başvuru yapabilirsiniz.

 1. QNB Finansbank Düşük Faizli Konut Kredisi

Hayalinizde ki eve kavuşmanız için QNB Finansbank, eksper değerinin %80’ine kadar finansman desteği sağlıyor. Diğer bahsettiğimiz bankalarda olduğu gibi Finansbank’ta vade seçeneğine göre kredi faiz oranı sunmakta. Bu anlamda 3-24 ay vade için %0,90 faiz oranı uygulayan banka, 25-60 ay arası için %0,93 ve 61-120 ay için ise %0,95 faiz oranı uygulamakta.

Aşağı da 100 Bin Lira konut kredisi QNB Finansbank geri ödeme seçeneklerini bulabilirsiniz.

100 Bin Lira için bankanın istediği kredi tahsis ücreti 500 TL olurken 507 TL de ekspertiz ücreti masrafı ücreti banka tarafından alınmaktadır. Kredi başvurusu için gelir belgesi,tapu ve kimlik fotokopisi ve adınıza kayıtlı bir fatura örneği ile QNB Finansbank şubelerine uğramanız gerekmekte.

 1. Denizbank Düşük Faizli Konut Kredisi

Yine düşük faiz oranları ile ev sahibi olmanızı sağlayacak bir banka ile yazımıza devam ediyoruz. Faiz oranlarından bahsetmeden önce banka 100 Bin Lira için sizden 500 TL kredi tahsis ücrei ve 700 TL eksper ücreti talep edecektir. Dönemsel olarak yapılan kampanyalar da faiz oranları değişse de 2017 yılı güncel Denizbank konut kredi faiz oranları 120 Ay için %1,19 dolaylarında. Deniz Mortgage ürünü ile müşterilerini ev sahibi yapmayı hedefleyen bankadan 100 Bin Lira kredi kullanmak istediğiniz de 120 ay için aylık taksitleriniz 1569,54 TL olmaktadır.

Denizbank konut kredisi başvurusu için cep telefonu numaranız ve TC kimlik numaranız ile buraya tıklayarak bankanın resmi web sitesinden faydalanabilirsiniz.

 1. Garanti Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi

Garanti Bankası da müşterileri için özel olarak hazırladığı konut kredisi paketleri ile ev sahibi yapıyor. %0,90 faiz oranları ile başlayan kredi ürünlerinde ki en büyük özellik, en kolay başvuru yapılan konut kredisi olma özelliğidir diyebiliriz. Zira KONUT yazarak 3340’a SMS göndermeniz yeterli. Başvurusu sonrası onaylanan kredi için yine yanınızda bulunduracağınız evraklar tapu ve kimlik fotokopisi, gelir belgesi ve adınıza kayıtlı bir fatura olacak. Ayrıca %0,5 kredi tahsis ücreti ve 750 TL ekspetiz ücreti de bankanın istediği masraflardan.

 1. TEB Düşük Faizli Konut Kredisi

Her evin kapısını açan kredi sloganı ile TEB konut kredisi, kira öder gibi ev sahibi olmanızı sağlıyor. TEB konut kredisi faiz oranları 60 aya kadar olan vadelerde %0,90 olurken 61-120 ay arası faiz oranı %0,95 olarak karşımıza çıkıyor. TEB konut kredisi 100 Bin Lira için örnek ödeme tablosu aşağıda bilginize sunulmuştur.

 1. Halkbank Düşük Faizli Konut Kredisi

Hesaplı Evim Konut Kredisi ile Halkbank Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar 2017 Yılı 7 Banka Önerisi yazımız da son önereceğimiz banka. İlk taksidi 3 ay ertelemeli olarak ödeyebileceğiniz konut kredisinde faiz oranları 3-36 ay için %0,80 ve 37-120 Ay için %0,89. 650 TL ekspertiz ücreti ve 155 TL ipotek tahsis ücreti de banka tarafından istenilen masraflar arasında. Örneğin 120 ay vade ile 100 Bin Lira konut kredisinden faydalanmak istediğiniz de Halkbankası’nda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarları 1359 TL. Halkbank konut kredisinden faydalanmak için şubelerden destek alabilirsiniz.

Yazımızın sonunda en düşük konut kredisi hangi bankada sorusuna cevap vermişsek ne mutlu bize.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Aslı Enver dedi ki:

  Çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Çok teşekkürler Aslı Enver Hanım.

BİR YORUM YAZ