Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde aldıkları ücretin yetmediği dönemler sık sık her insanın başına gelmektedir. Artan ihtiyaçlar doğrultusunda bankaya yönelen, bankalardan kredi kartı veya kredi desteği alan bireyler, kredi alacağı bankaların araştırılmasında en çok dosya masrafı kesintisi almayan bankaları tercih etmektedirler. Son günlerde müşterilerinin talepleri doğrultusunda, çoğu masrafları kısan ve birçok kazancı elde etmeyen bankalar dosya masrafı için de müşterilerinin taleplerini geri çevirmemektedirler. Ancak dikkat edilmesi gereken ve bilinmesi gereken bir hususta, bankalardan alınacak olan kredilerin durumu ve hangi kredi için dosya masrafı alınıyor ve hangi krediler için dosya masrafı talep edilmiyor bilgisidir. Dosya masraflı krediler için belirtilen faiz oranları, kredi kullanacak kişilerce sıkı takip edilmeli ve ödenebilecek düzeyde ayarlanması en önemli detaydır.

Dosya masrafı olmayan kredi ürünlerinde bankaların genel stratejileri, kredi kullanılırken kişilerden talep edilmeyen dosya masrafını faize uygulayarak, vadeli bir şekilde yaymaktır. Yani her şekilde bankalar dosya masraflarını kredi kullanırken değil de kredi kullanımından sonra ki aylarda, ödeme yaparken gerçekleştirmesidir. Dosya masrafsız kredi kullanımında faiz oranlarının yükseltilmesi durumu da ortaya çıkan bir başka etkendir. Bunun için kişilerin ilk olarak dosya masrafsız kredi veren bankalar dahilinde araştırma yapması ve bankaların uyguladığı faiz oranlarında en düşük faizi talep etmeleri gerekmektedir.

Dosya masrafsız kredi hizmeti sunan bankalar günümüzde oldukça fazladır. Bu bankalara birkaç örnek verecek olur isek, Yapı Kredi, Denizbank, Ziraat Bankası, HSBC, Finansbank, Garanti Bankası gibi özel bankalar da bu hizmeti sunmaktadır. Bankaların verdikleri bu hizmetlerden yararlanmak için bankaların şubelerine giderek, bireysel başvuru dahilinde kredi için gerekli bilgileri alabilirsiniz. Kişiler alacakları kredinin tutarı doğrultusunda belirlenecek olan faiz, kişilerin aylık geri ödemelerine yansıtılacağından kişiler en iyi ödemeyi yapmak için bankalar ile görüşmeli ve ödemelerin düzeni için faiz indirimine gidilmesi gerektiği talebini sunabilir. Bu bağlamda kişiler, kullandıkları kredilerin geri ödemeleri için zorlanmayacak ve kredi notları etkilenmeyecektir. Aksi takdirde kredi notunun düşmesi gibi durumlar sonucunda, kişiler daha sonra kredi imkanlarından yararlanamayacak durumda olabilir ve kara listeye girebilirler.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ