Çalışmayan Kadınlar İçin Kazanç Sağlayacak Yöntemler

Çalışmayan Kadınlar İçin Kazanç Sağlayacak Yöntemler

Bazı kadınlar farklı nedenlerden dolayı çalışmak istemeyebiliyor. Çocuk bakımının kadınlarla özdeşleştirilmesi elbette bunun en büyük nedenlerinden. Yani klasik ataerkil aile anlayışı kadının ekonomik anlamda sistem içinde bulunmasını engelleyebiliyor. Her ne kadar son 20-30 yıl içerisinde Türkiye’de bu durum biraz kırılsa da devam ettiği de su götürmeyen gerçek. Zamanının büyük bölümünü evde geçiren ve ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen kadınlar için bazı yöntemler de geliştirilmiş durumda. Böylece eve ek gelir sağlanabiliyor.

Yemeklerinizi Değerlendirin

Evde yemekleri kadınların yaptığını varsayarsak, bunu değerlendirmenin bir yolunu bulabileceğinizi de söylemek gerekir. Düzenli olarak yemek yapıp üzerine bir de para kazanmak sizin için mükemmel bir para kazanma yolu olabilir. Yemekten kasıt her şey olabilir. Pasta ve kurabiye tarzı eğlenceli yiyeceklerinizi satmak için bir yer arayabilirsiniz. İnternet üzerinden bunu geliştirerek daha geniş bir kitleye bile ulaşabilirsiniz. Belki hemen değil ama uzun vadede size kar sağlayabilecek bir yöntemdir.

Çocuk ve Evcil Hayvan Bakıcılığı

Eğer evde durmanızın nedeni zaten çocuğunuzun olmasıysa ve bu durum sizin çalışmanızı engelliyorsa, para kazanmak için avantaja çevirebilirsiniz. Gazete veya çevrenize haber salarak çocuk baktığınızı duyurabilirsiniz. Zaten tüm gün ilgilendiğiniz bir çocuğa bir tane daha eklenir ve siz de daha fazla para kazanabilirsiniz. Kendi gelirinizi elde etmiş olursunuz. Çocuğunuz yoksa ve hayvanları seviyorsanız, evcil hayvan bakarak gelir elde edebilirsiniz. Kısa gezintiler ve onun beslenmesini sağlamak yeterli olacaktır.

Yabancı Dil Dersi

İyi derecede konuştuğunuz ve geçerliliği olan bir dil biliyorsanız, ders vererek bunu değerlendirebilirsiniz. Gerekli kaynakları ayarlamak ve ders verdiğinizi ilan etmek yeterli olacaktır.

Evinizde Küçük Bahçe Yaratın

Günümüzde organik besinlere ilgi çok fazla malum… Bunun nedeni pazardaki gıdaların bile çoğunun artık ilaçlı olması ve insanların tamamen organik ürün arayışında olması. Siz de bu durumu değerlendirmek için basit şekilde işe koyulabilir. Balkon ya da bahçenizde size ait alanda domates, biber veya çilek gibi ürünler yetiştirebilirsiniz. Yetişmeye başladıkça misafirlerinize tanıtabilir, ufaktan satışını yapabilirsiniz.

İlgi Alanınızla İlgili Blog Açın

İnternet üzerinde reklamlar sayesinde birçok blog yazarı bu işten para kazanabiliyor. Kendi ilgi alanınızla ilgili düzenli olarak blog yazabilirsiniz. Zamanla dikkat çeken bloglarınız için reklam alabilirsiniz.

Reçel Yapıp Satın

Organik reçel yaparak para kazanabilirsiniz. Üstelik bunu internet üzerinden de yapabilirsiniz. Farklı reçel çeşitlerini deneyerek yeni lezzetler keşfedebilir, daha fazla dikkat çekmeye çalışabilirsiniz. Hatta gerçek hayatta satış alanları araştırabilir, başlangıç için ufak gelirler elde edebilirsiniz.

Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

Bu yöntem her ne kadar pek yaygın olmasa da, çalışanların zaman bulamaması nedeniyle ihtiyaç olan bir durumdur. Evden toplu halde ütü işi yaparak para kazanmak da mümkündür. Anlaşma yapılacak birileri bulmak yeterlidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ