Çalışan Anneye Kreş Çeki

Çalışan Anneye Kreş Çeki

Hükümet tarafından çalışan anneler için büyük sorun oluşturan çocuk bakımına ilişkin yeni düzenlemeler yolda. Çalışan anneye kreş çeki de bu düzenlemelerden sadece bir tanesi. Detaylar satır aralarında…

Ülkemizde bir çok çalışan anne çocuk bakımı için bir çözüm arayışına yönelmekte, bulunan çözümler ise evde bakıcı veya anneanne, babaanne gibi yakın isimlerin çocuklara bakması olmaktaydı. Hükümet bu konuda annelere destek olmak için yeni düzenlemeleri hayata geçiriyor. Bu düzenlemelerden en ilgi çekici olanı ise kreş düzenlemesi. Zira yeni dönem ile birlikte sadece anneler değil, kreşlere de destek olunacak. Anneye kreş desteği ile kamu kurum ve kuruluşlarında ki kreşlere yatırımın da önü açılmış olacak.

Kamu kurumlarında görev alan kadınların, kariyer yapmasının önünün açılması olarak planlanan düzenleme ile kreş desteği yanı sıra emzirme odası gibi hizmetlerin de yaygınlaşması bekleniyor. Kamu kurumlarında bulunan kreşlere yatırım olanağı da gündemde.

Çocuğunu özel kreşe göndermekten yana olmayan anneler için de düğmeye basıldı. Bu amaçla kamu ve özel sektörün işbirliği yaparak annelere çeşitli destekler sunması sağlanacak. Çalışan anneye kreş çeki yanı sıra çocuğunu kreşe göndermek istemeyen anneye de nakdi olarak yardım edilecek. Tüm bu hizmetlerin yanı sıra, çocuk bakım parası, yaşlı bakım parası, engelli aylığı ve hasta bakımı parası gibi hizmetler ile de destek paketinin genişletilmesi plan dahilinde.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ