Büyükanne Maaşı Ödemeleri Başladı

Büyükanne Maaşı Ödemeleri Başladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptığı açıklama ile büyükanne maaşı ödemelerinin 14 Nisan 2017 tarihi ile yatırılmaya başlandığını duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada ayrıca 788 Bin 509 yeni istihdam sağlandığı da belirtildi.

Büyükanne Maaşı Detayları

Çalışan annelere destek amacı ile yürürlüğe giren büyükanne projesi kapsamında, torun bakan büyükanneye 12 ay süreli 425 TL devlet tarafından karşılıksız nakit yardımına başlandı. Büyükanne maaşından yararlanmak isteyen anne adayları için 9 Şubat 2017 – 28 Şubat 2017 tarihleri arasında başvurular kabul edilmiş ve sonrasında yapılan değerlendirmeler sonucu hak kazanan anne adayları açıklanmıştı.

Büyükanne maaşı başvurusu için anne adayları elektronik ortamda doldurdukları formları teslim etmiş ve doğru bilgiler sonucu şartları karşılayan anne adaylarına müjdeli haber iletilmişti. Bu kapsamda 3 yaşını doldurmamış çocuğu olan anne adayının çocuğuna bakan büyükanne veya anneanne de aylık 425 TL almaya hak kazanmıştı.

Büyükanne projesinden faydalanmaya hak kazanan annelerin 425 TL aylık yardım paraları 14 Nisan 2017 tarihi ile başlamış vaziyette. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptığı açıklamada büyükanne maaşı ödemelerinin başlandığı müjdesini verdi.

Büyükanne projesi kapsamına dahil edilen Sakarya, Tekirdağ, Konya, Bursa, İzmir, Antalya, Gaziantep, Kayseri ve İstanbul sonrası gelecek projelerde daha fazla ile ağırlık verilmesi öngörülüyor.

Büyükanne Maaşı Sorgulama

Büyükanne maaşını almaya hak kazananların listesi için buraya tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ