Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2017

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2017

Borçlarınızı tek bir yerde toplamanın formülü borç kapatma kredisi ve diğer adı ile borç transfer kredisi ürünlerinden geçmekte. BBDK tarafından yürürlüğe sokulan borç yapılandırma ile tüketicilere borçlarını taksitlendirme fırsatı sunuldu. Daha geniş bilgi zraporu.net ‘de..

Bankalara olan borçlarınızdan kurtulun. Borçlarınızı tek bankada birleştirerek hem ödeme takibi derdinden hem de yüksek faiz ödemekten kaçının. Borç yapılandırma veya kredi refinansman imkanlarından faydalanın. Üstelik gün geçtikçe çoğalan borçlar ve icra takibi riski ile karşı karşıya kalmadan.. Borç kapatma kredisi veren bankalar sayesinde henüz kredi notunuz düşmemişken ve kredi kullanmanıza engel oluşmadan tüm borçlarınızı kapatın.

Herkese Borç Kapatma Kredisi Verilir mi?

Kısacası borç kapatma kredisi, borçları çeşitli bankalara dağılmış olan tüketicinin tüm borçlarını tek bankada toplayarak ödeme yapmasını sağlayan, faiz oranlarının sabitlenmesine de olanak sağlayan bankacılık ürünüdür. Borç kapatma kredisinden faydalanabilmek için tüketici olarak bankacılık ürünlerine sahip olmanız gerekmektedir. Yani kredi kartı borcu, KMH borcu ya da ihtiyaç kredisi veya taşıt kredisi borcu bulunmayan müşteriler borç kapatma kredisinden de faydalanamıyor. Borç transfer kredisine başvuru yaparken kredi notu ve düzenli gelir büyük önem taşıyor.

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çeşitli bankacılık ürünlerinin kullanımı sonucu oluşan borçların borç transfer kredisi ile tek bir bankada toplanabilmesi için banka müşterilerinin kredi başvuru formuna diğer bankalarda bulunan borçlarını belirtmeleri gerekmektedir. Bu hem tüketicinin borçlarını bilmesi hem de bankanın kredi kullanımı açısından büyük avantaj sağlamakta. Borç transfer kredisine başvuran tüketicilerin kredi notlarının iyi seviyelerde olmasının yanı sıra yasal işlem takibinde de olmamaları gerekmekte. Kredi başvurusu onaylanan müşterilerin diğer bankalarda bulunan borçları EFT ile kredi kullanılan bankaya aktarılıyor ve hızlı şekilde işlemler sonlandırılıyor.

Ayrıca banka müşterileri borç transfer kredisine başvuru esnasında gelirine göre ek kredi de kullanabilir. Diğer bankalar da bulunan borçların kredi kullanılan bankaya aktarılmasından sonra kalan para müşterinin kullanımına sunulabiliyor. Böyle bir imkandan yararlanmak isteyen tüketiciler ihtiyaç kredisi kullanmak istediklerini de belirtmeleri gerekiyor. Bu sayede ekstra ihtiyaç kredisi ile uğraşmak yerine kullanılan borç transfer kredisi içerisine aktarılan kredi ile tek taksit ile ödeme takibi kolaylığı da sağlanmış oluyor.

Borç kapatma kredisine başvuru için size önerimiz daha önce çalıştığınız bankaları tercih etmenizdir. Yani QNB Finansbank’a borcunuz oluşmuşken İş Bankasından kredi çekmeniz zor olacaktır. Çalıştığınız ve borcunuzun bulunduğu bankadan kredi talebiniz olumlu yanıt almaz ise diğer bankaları tercih edebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi

Borç Yapılandırma Kredisi İçin Gereken Evraklar Listesi

  • Başka bankalara olan borçlarınızı gösteren hesap dökümü yada ATM cihazlarından temin edilecek hesap durum çizelgesi
  • Kimlik ve fotokopisi
  • Son 3 aya ait ikametgahınızı gösteren fatura
  • Memursanız, halen memur olarak görev yaptığınızı gösteren ve işyerinizden alacağınız evrak
  • Serbest çalışan veya herhangi bir özel şirkette çalışan iseniz gelir belgesi yada son aya ait maaş bordrosu
  • Esnaf iseniz işyerinize ait olan evraklar
  • Kredi kullanacağınız tutar yüksek ise bankaların ipotek istemelerine karşın, ipoteğe konu olabilecek taşınmazlara ait belgeler
  • İpotek yanı sıra bankalar kredi notunuza ve kullanacağınız kredi tutarına göre sizden kefil talep edebilirler. Bu durumda kefilin kimlik ve fotokopisi, maaş bordosu borç kapatma kredisi kullanan müşteriden talep edilebilir.

 Borç Kapatma Kredisi Hesaplama Örneği

Borç Kapatma Kredisi Örnek Hesaplama

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredi Başvurusu

Banka şubesine gitmeden SMS ile borç kapatma kredisi başvurusu yapmak çok kolay. Tek yapmanız gereken TC numaranızı 5030’a göndermek. Banka ön başvuru değerlendirmesinin ardından size olumlu veya olumsuz dönüş yapacaktır. QNB Finansbank borç transfer kredisi faiz oranı ise %1,21 üstelik 4 yıla kadar da vadelendirme seçeneği mevcut.

Finansbank borç transferi kredisi ile 36 aya kadar vadeler ile borçlarınızı taksitlendirebilirsiniz. Tüm borçların tek bankada toplanmasını sağlayan bu kredi ile esnek şekilde borçlarınızdan kurtulabilirsiniz. Finansbank borç transfer kredisi başvurusu için gerekli şartları sağlamış olmanız yeterli. Başvuru için SMS ile TC kimlik numaranızı 5030’a mesaj atma nız yeterlidir. Ön aşamadan snra onay alan kredileriniz için ise en yakın Finansbank şubesine giderek işlemlerin tamamlanmasını sağlayabilir ve kredinizi kullanabilirsiniz.

Borç transfer kredisi ile dağınık halde bulunan borçlarınızı Finansbank’ta toplayabilir ve bu sayede hem faiz yükünden kurtulmuş olur hem de ödeme takibini daha kolay halletmiş olursunuz. Finansbank borç kredisi transferi kredi kartı, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi gibi ürünler için geçerlidir.

Konut kredisi, KMH hesabı gibi ek hesap borçları borç transfer kredisi kapsamına girmemektedir. Bunun dışında diğer bankalarda olan tüm kredi kartı borçlarının transferi kolaylıkla sağlanabilmektedir. Ayrıca EFT ücreti de bu işlemler sırasında müşteriden alınmamaktadır.

Vakıfbank Borç Transfer Kredisi Başvurusu

Daha önce kullanmış olduğunuz ihtiyaç kredileri veya kredi kartı borçlarınız için Vakıfbank borç yapılandırma hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu imkandan yararlanabilmek için en yakın Vakıfbank şubesinden kredi borç transfer servisi ile görüşmeniz gerekmektedir. 3 ay etelemeli kredi kartı yapılandırmaları 18 aya kadar taksitlendirilebilirken, 20 bin lira tutarında borç transfer kredisi için uygulanan fazi oranı %1,41 olarak belirlenmiş. En büyük avantajı ise dosya masrafının olmaması.

Odeabank Yapılandırma Kredisi Başvurusu

Odeabank borç miktarı ne olursa olsun borçlarınız için yapılandırma kredisi sunuyor. Bu sayede borç miktarınızın ister küçük ister büyük olsun %1,55 faiz oranı ile borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ