Akbank Swift Kodu Sorgulama

Akbank Swift Kodu Sorgulama

Birçok KOBİ, işletmeci ve yatırımcı, yurtdışı ile yapacağı işlemler sırasında, maddi aktarımların yapılması sırasında problemler yaşamaktadır. Çünkü, ülkemizde birçok banka, yurtdışında herhangi bir bankaya para gönderilmesi üzerine çalışmalarda bulunmamaktadır. Bu alanda işlemlerini kaliteli bir şekilde yapan ve anında para aktarımını sağlayan Akbank, özellikle ithalat üzerine ticaret yapan kişilerin tercih ettiği bankadır. Akbank bu işlemleri gerçekleştirirken, belirli kodlamalar ile işlemleri sonlandırmaktadır. Bu işlemler ise, Akbank tarafından verilen swift kodu ile mümkün olacaktır. Swift kodunun beraberinde, yurtdışında gönderilecek hesabın şube kodu ve müşteri numarası eklendikten sonra, müşteriler isterse bankalara giderek isterlerse de mobil bankacılık ile bu işlemi gerçekleştirebilecekler. Ayrıca, mobil bankacılık ile yapılan işlemlerde, girilecek olan e-mail adresine işlem dekontu da gönderilmektedir.

Uluslararası banka kuruluşlarının kullandığı bu sistemi 1977 yılından bu yana kullanan Akbank, müşterilerinin talepleri doğrultusunda kendisini de bu aktarım sistemini de geliştirmiştir. Akbank swift kodu sorgulama işlemleri için ise, yakınınızda bulunan bir Akbank şubesine gitmeniz ya da Akbank online destek telefon numarasını aramanız yeterli olacaktır. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra yapacağınız işlemler tamamen gizli tutulacaktır. Fakat, gerçekleştireceğiniz para aktarım işlemini, müşteri temsilcisi yardımı ile yapmanızın olanakları bulunmamaktadır. Bundan dolayı kendi özel bilgileriniz yardımı ile gönderim yapmanız gerekecektir. Akbank tarafından sunulan bu swift işlemleri sırasında sadece sizler para göndermek için değil, Akbank hesabınıza yurtdışından gelecek paralar için de kullanabileceksiniz.

Bunun için yukarıda bahsettiğimiz gibi Akbank swift kodu sorgulama işlemlerini yapmalı ve banka tarafından işleminiz için atanan swift kodunu, para gönderecek kişi ya da kuruluşlara iletmeniz gerekecektir. Fakat, işlemleri gerçekleştirirken, kullanmış olduğunuz hesap numarasını değil, önce size verilen swift kodunu sonra çalışmış olduğunuz bankanın şube kodunu ve en son olarak da hesap numaranızı yazarak gönderecek kişiye iletmeniz gerekecektir. Akbank’ıun size sunduğu dijital bankacılık uygulaması sayesinde işlemlerinizi sadece hızlandırmayacak, ürünlerinizin yurtdışına çıkmasını da kolaylaştıracaksınız. Para aktarım araçlarına ulaşmadan, yalnızca tek bir tuş ile gerçekleştireceğiniz bu işlem ile birlikte, ek bir kesintiyle de karşılaşmayacaksınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ