Akbank Kredi Hesaplama

Akbank Kredi Hesaplama

Nakit ihtiyacı olduğu zamanlarda kişi ve kurumlar kredi çekmek için bankalara başvuru yapmaktadırlar. Geri ödeme konusunda yanlış adımlar atılsa da acil ihtiyaçların giderilmesi, önemli bir iş veya eğitim adımı atmak için kredi almak avantaj haline gelebilmektedir. Bugün dünya üzerinde kredi alan milyonlarca kişi ve kuruluş vardır. Türkiye’de en fazla müşterisi olan bankalardan Akbank da ideal kredi imkânı sunmaktadır. Kredi çekmeden önce bazı noktalara dikkat etmek size avantaj sağlayacaktır.

Kredi Çekmeden Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, öncelikle kredi notunuzun yüksek olup olmadığına bakabilirsiniz. Bunun için Kredi Kayıt Bürosu’na başvuru yapmanız gerekir. Burada sizin puan ve risk raporunuz yer alır. Bankalar kredi vermeden önce ödeme konusunda risk olup olmadığını anlamak için kredi notu değerlendirmesi yaparlar. Kredi puanı sizin geçmişte yaptığınız banka ödemelerinden, şu anki borcunuzdan, son dönemlerde kredi başvurunuzun sıklığından, diğer bankalara yapılan başvurunun nasıl sonuçlandığından ve kredi kartınızın olup olmadığından etkilenerek oluşturulur. Banka ödeme gecikmesi bu puanlamada %30 civarında bir orana sahiptir. Bu nedenle birkaç günlük kredi kartı asgari borç ödeme gecikmesi bile sizin puanınıza olumsuz yansır. Kredi kayıt bürosundan öğrendiğiniz puan eğer 1400 altındaysa kredi çekmeden önce bunu yükseltmeniz tavsiye edilir. Notunuzun yükselmesi için düzenli ödeme yapmanız, taksit varsa kapatmanız, kart kullanmıyorsanız bir süre düzenli ödeme yapacağınız bir kart almanız gerekir. Aksi halde kredinin çıkası zorlaşacaktır. Fakat 1450 ve üzeri puanlaması olanların da kredinin kesin çıkacağını düşünmemesi gerekir. Risk faktörü düşük olsa da tek başına kredinin çıkıp çıkmaması konusunda belirleyici değildir.

Akbank Ev Kredisi

Konut almak isteyenler için Akbank kredi hesaplama sisteminden alınan konut kredisi örneği: 60 ay vadeli 60,000 ₺ ev kredisi için %1,13 faiz, tümü için 1.203,40 ₺ kredi masrafı, 1.382,00 ₺ aylık ödeme miktarı ve 84.150,17 ₺ geri ödemesi ile kredi alınabilmektedir. Vade uzadıkça faiz oranı artar. 60 ay için toplam faiz oranı 22 bin 946 ₺’dır.

Tüketici Kredisi

Borç ödeme, eğitim, sağlık, malzeme satın alımı ya da diğer ihtiyaçlarda 36 ay vadeli ve 10.000 ₺ Akbank tüketici kredisi için örnek hesaplama şu şekildedir: %1,39 faiz, 50 ₺ kredi masrafı, 371,72 ₺ aylık ödeme, yaklaşık 14.000 ₺ geri ödemeli ihtiyaç kredisi temin edilebilir. Bu hesaplamada rakamlar örnek göstermesi içindir ve değişiklikler olabilir. net tutarlar için bankayla görüşmek gerekir.

Akbank Uygun Taşıt Kredisi

Akbank 50.000 ₺ için 24 ay vadeli taşıt kredisi örnek hesaplaması: %1,27 faiz, 250 ₺ kredi masrafı, 2.503,00 ₺ aylık ödeme, toplamda 60.326,04 ₺ geri ödemeli ve 10.076,04 faiz miktarıyla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi kabul olma şartlarını banka internet sitesinden de görebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sefer dedi ki:

    Aman aman akbank hizmettede musteriye ilgidede pazarlama ve kredilendirmede hatta kredi yada borcunuzu 1 kez aksatin yandiniz adamlar kabus en dandik bankalardan birisi.

BİR YORUM YAZ