Aile Toplum Kağıdı Nereden Nasıl Alınır?

Aile Toplum Kağıdı Nereden Nasıl Alınır?

E-devlet ile birlikte bir çok alanda vatandaş alacağı hizmeti online ortamda alabiliyor böylelikle hem hızlı hizmet yerine getiriliyor hem de devletin üstünde ki iş yükü azalmış oluyor. Bu hizmetlerden bir tanei de aile toplum kağıdı sorgulama hizmeti. Bu sayede artık aile toplum kağıdı nerden alınır, nasıl alınır soruları da kolay cevap bulabiliyor.

Bilindiği üzere e-devlet sisteminden önce herhangi bir resmi işlem için ilgili hizmet birimi binasına giderek bazen saatler bazen de günlerce bekleyerek evrak işlemleri tamamlanıyor idi. Türkiye Cumhuriyeti devleti, gelişen teknolojik çağa kısa zamanda ve hızlı şekilde ayak uydurmuş ve e-devlet sistemini oluşturmuştur. Bu sayede vatandaş artık birkaç tık ile oturduğu yerden hizmetlere ulaşabiliyor. E-devlet üzerinden aile toplum kağıdı da dahil bir çok hizmete erişebilmek için her vatandaşın kendisine özel bir e-devlet şifresi edinmesi şart. Bu sayede TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile birlikte, turkiye.gov.tr üzerinden tüm resmi işlemlere erişebilmemiz mümkün.

Aile Toplum Kağıdı Nereden Alınır?

Bilindiği gibi ülkemiz sosyal bir devlet zihniyetinde olup, Türk aile yapısı incelemesi ve kalkınması adına gerekli adımları atmaktadır. Bu kapsam da ailelerin maddi açıdan refaha ermesi için de çeşitli uygulamalara imza atılmaktadır. Bu esnada gerekli olacak aile toplum kağıdı nereden alınır?

https://www.turkiye.gov.tr/maliye-aile-yardimi-bildirimi-sorgulama

Yukarı da linke tıklayarak e-devlet sistemi üzerinden, şifreniz ile birlikte aile toplum kağıdına erişebilirsiniz.

Aile Toplum Kağıdı Sorgulama

Aile toplum kağıdı nereden alınır sorusunun cevabını veritken sonra nasıl alınır? sorusunun cevabına geçelim. Öncelikle bu evrağı genelde sosyal yardımlaşma kurumu yada devletin herhangi bir makamı gerek gördüğünde sizden isteyebilir. Bu nedenle bu soruların cevaplarını bilmenizde yarar olacaktır.

Aile Toplum Kağıdı Nasıl Alınır?

Yukarı da vermiş olduğumuz e-devlet adresinden aile toplum kağıdını çıkartabileceğiniz gibi dilerseniz TC kimlik kartınız ile birlikte bulunduğunuz il veya ilçede ki nufüs müdürlüğünden de bu hizmeti alabilirsiniz. Devlet kurumlarına yapılan sosyal yardım ve diğer talepler için önem arz eden bu evrak, ücretsiz şekilde sizlere verilmektedir.

Şu hatırlatmayı da yapalım, aile toplum kağıdı nufüs kağıt örneği değildir. Bu iki evrak birbiri ile karıştırılmaktadır. Arada ki fark ise, aile toplum kağıdının o yıl içerisinde hanede yaşayan kişi sayısını baz alıyor olmasıdır. Yani örneğin, aile de toplam 6 kişisiniz fakat 2 kişi başka şehirde, aile toplum kağıdı da kalan 4 kişiyi kapsamaktadır.

Aile Durum Bildirim Formu

Herhangi bir devlet kurumundan bir hizmet talebinde bu belge sizden istenebilir. Aile durum bildirimi formu çocukların, eş ve kardeşlerin durumunu gösteren bir belgedir ve aşağıda sizlerle paylaşılmıştır. Dilerseniz nüfus müdürlüğünden dilerseniz de aşağıda ki formun çıktısını alarak doldurabilir, ilgili yere teslim edebilirsiniz.

Aile durum bildirimi formu

[Toplam:3    Ortalama:4.7/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yelda dedi ki:

    Çok yararlı bir yazı olmuş işime çok yaradı teşekkürler

BİR YORUM YAZ