Aidatsız Kredi Kartları

Aidatsız Kredi Kartları

Kredi kartları nakit kullanmak istemeyenler, taksitli eşya vs. almak isteyenler, acil durumlarda bir sonraki ay ödemek üzere harcama yapmak ve düzenli ödemeyle kredi notunun yüksek tutulması gibi nedenlerle bankalardan alınan en geç 3 ayda asgari geri ödemeli kartlardır. Kredi kartları kullanılırken birçok banka yıllık kullanım aidatı alır. Bunun yasal olup olmadığı tartışılmakla beraber bankaların sözleşmelerinde aidat alınacağına dair sözleşme vardır. Ancak bankalar kredi aidatı sorunu için kart aidatı olmayan kredi kartları sunmaktadırlar. Bunlar farklı şartlarda verilmekte ve aidat alımı yapılmamaktadır.

Aidatsız Kredi Kartları Nelerdir?

Yıllık aidatı olmayan kredi kartları diğer kartlardan sağlanan puan avantajlarını devam ettirir. Ancak ödeme gecikme faizi gibi durumlarda her bankanın farklı koşulları olduğunu söylemek gerekir.

  • Akbank Axess Free Kart: Kart aidatı olmayan ve çıktığında epey dikkat çeken Akbank Axess Free bankanın birçok ürün ve hizmetinden yararlanmaya devam etmenizi kredi aidatı almadan sağlar. Yine chip para ve diğer kampanyalardan yararlanmaya devam edeceğiniz kartın detayları ve sözleşme koşullarını bankadan öğrenebilirsiniz.
  • İş Bankası Aidatsız Maximum Kart: Yıllık aidat sorunu olmadan maxi puan avantajlarından yararlanmaya devam ederek farklı faiz oranlarıyla kartı kullanabilirsiniz. Aidatsız İş Bank kart sahiplerinin yararlanamayacağı özellikler şunlar: Yurt dışında alınan puanlar, ekstra taksit ve erteleme imkânı, hediye ürün kampanyaları şeklinde… Kart hakkında daha detaylı bilgi ve koşullar için banka sitesini ziyaret edebilirsiniz.
  • Garanti Bankası Flexi Kart: Bonus özellikli aidatsız kredi kartı Flexi  taksitli harcama  imkânı ve bonus kampanya avantajı sağlıyor. Kartın diğer avantajı ön yüzüne istediğiniz resmi koyabilmeniz. Kartın kullanımı hakkında detaylı bilgi edinmek, harcama ve paket seçeneklerini görmek için bankadan detaylı bilgi edinebilirsiniz.
  • Finans Bank Bankası Aidatsız Fix Card: Kart aidatı olmadan Fix Card ile yurtiçi yurtdışı Pos ve ATM’lerde işlem yapabiliyorsunuz. Yine 50 ₺ altında yapılan harcamalarda temassız özelliği bu kartta kullanmaya devam edebilirsiniz. Para puan kazancınız kesintiye uğramamaktadır.
  • HSBC Concept Card: Yıllık kart aidatı ödemeden, nakit puan özelliklerini kullanmaya devam ederek, taksitlendirme avantajlarında sekteye uğramadan kartın avantajlarını kullanabilirsiniz.
  • ING Pegasus Plus: Pegasus Havayolları ile ING işbirliği ile çıkarılan kartta yıllık aidat bulunmamaktadır. Kartla yapılan uçuşlardan puan kazanmaya devam edebilir ve indirimli biletlerden de yararlanabilirsiniz.

Aidatlı Kartlara Göre Aidatsız Kartların Durumu

Kart aidatının sözleşmede dâhil olması ve diğer tartışmalar dışarıda bırakılarak yorum yapılırsa aidatsız kartlara verilmeyen bu ücretlerin farklı şekilde dengelendiğini görmek mümkündür. Yani bu durum bankaya göre istisna olabilir ancak her banka yıllık kullanım aidatı almakta ve bu verilmediğinde bunu farklı bir hizmetten kısarak gidermektedir. Bu nedenle aidatsız kartlara başvuru yaparken hizmetlerde ne tür fark oluştuğunu görevliye sorabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ