Acil Para Bulma Yöntemleri

Acil Para Bulma Yöntemleri

Hiç düşünmeden yapılan kredi kartı harcamaları veya çekilen krediler sonrasında zar zor kapatılsa bile kredi sicilini de zedelediği için acil para arayışlarında tüketicileri zor duruma düşürmektedir. Özellikle kredi notu kavramının ortaya çıkması ile birlikte, kredi notu düşük olan kişilere düşük limitli kredi başvuruları bile bankalar tarafından olumsuz yanıtlanmakta ve bu kişiler borçları ile baş başa bırakılmaktadır. Düşmez kalkmaz bir Allah lafı, işleri yolunda giden insanların da bir an paraya ihtiyaç duyabileceği ve zor zamanlar yaşayabileceği için söylenmiştir. Gerek kredi notunun düşük olması, gerekse işlerin kötüye gitmesi veya önceden kara listede yer alınması gibi bir çok olumsuz durumda Acil Para Bulma Yöntemleri arayışına girilmektedir. Tabi ki acil borç para bulma yöntemleri mevcuttur, bankalar harici para veren kurumlar da vardır. Bunlar arasında senet karşılığı altın veren kuyumcular, taksitle telefon alıp ikinci el pazarında satmak, kredi çıkartılır türü kurumlar veya tefeciler gösterilebilir. Para bulma yöntemlerinden detaylı olarak bahsetmeden önce belirtelim ki, öncelikle yakınlarınızdan para bulmayı deneyin. Çünkü; bahsedeceğimiz yöntemler bir müddet sizi rahatlatabilir fakat daha yüksek faiz oranları ve ödeme planları ileri de bu günlerinizi aratır borçları da beraberinde getirebilir. Borç ile borçların kapatılması aslında birkaç ay elinizi rahatlatır sonrasında baktığınız da borçların daha da çoğaldığını göreceksiniz.

Acil Para Lazım

Kredi notu düşüklere kredi veren banka bulmak zordur. İpotek karşılığı kredi veya kredi notu yüksek bir kefil işinizi kolaylaştırabilir.

Kredi sicili bozuk olan, kredi notu riskli olan ve bankalardan kırmızı kalem yiyen kişiler için acil para bulma yöntemleri arasında en bilineni senetle borç para veren yerlerdir. Acil para lazım olduğunda senet karşılığı mobilya,beyaz eşya,cep telefonu,elektronik ürün satan mağazalar, senetle altın veren kuyumcular gibi yöntemleri değerlendirmeye alabilirsiniz. Eğer bankada Kredili Mevduat Hesabı barındırıyor iseniz, bu hesaptan da kısa vadeli borçlarınız için para kullanabilirsiniz. Bu gibi acil para bulma yöntemlerinin daha düşük miktarlar için olduğunu belirtelim. Acil 20 Bin Lira lazım diyor iseniz o zaman yine bankalardan değişik yöntemler ile kredi çekmeyi denemelisiniz. Bu yöntemler için ise birilerinden yardım almanız şart. Örneğin, kredi notu yüksek ve geliri olan bir arkadaşınızdan yada akrabanızdan size kefil olmasını isteyebilirsiniz. Eğer arabanız, eviniz veya taşınmaz bir mülkünüz var ise ipotek karşılığı kredi de kullanabilirsiniz. Bu gibi para bulma yöntemleri bankalardan tarafından yüksek faiz politikası nedeni ile göz ardı edilse de hiçbir banka tefeciler kadar faiz uygulamayacaktır. Bankalar bunlara rağmen size kredi vermiyor ise senet karşılığı kredi veren kurumları da araştırabilirsiniz.

Senetle Cep Telefonu Almak

Senetle cep telefonu alarak nakite çevirmek borç para bulmaya çözüm yöntemlerden biridir.

Acil para bulma yöntemleri arasında belki de en çok tercih edilen senetle cep telefonu alarak nakite çevirmek gelir. Sadece cep telefonu olarak da düşünmemek gerek zira artık günümüzde bu yöntemi beyaz eşya, mobilya ya da oyun konsolu gibi cihazlar için de kullananlar vardır. Senetle cep telefonu veren yerler bularak aldığınız cep telefonunu faturası ve paketi ile birlikte nakite çevirmeniz mümkün. Bu geçici para bulma yöntemlerine ek olarak, GSM operatörleri tarafından taksitle satılarak faturaya yansıtılan cep telefonlarından da alarak nakit karşılığı satabilirsiniz. Bunun için faturalı hat sahibi olmanız gerektiğini de unutmayın. Senetle beyaz eşya satan dükkanlar da cep telefonu satışı yapmaktadır, bunları da araştırabilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken, bu parayı geri ödeyeceğinizdir. O nedenle iyi düşünmeniz de fayda var. Parayı borç kapatmak için mi kullanacaksınız yoksa keyfi mi? Ne olursa olsun sonuçta borçlandığınızı göz ardı etmeyin. İnternetten online senetli satış siteleri yada senetli alışveriş diyerek arattığınız da bu tip firmalara erişmeniz mümkün olacaktır.

Senetle altın veren kuyumcular acil para lazım olduğunda değerlendirilebilir.

Senetle Altın Veren Kuyumcular

Günümüzde kuyumcuların çoğu senetle taksitli altın satışı yapmaktadır. Bunun için kuyumcuya bir kefil göstermeniz şart. Sonuçta sinle ilk defa çalışacak banka da olsa kuyumcu da olsa güvenmeyebilir. Senetle altın veren kuyumcular daha çok İstanbul gibi büyük şehirlerin yoğun olan semtlerinde bulunabilir. Örneğin Mecidiyeköy ve Beyazıt semtlerinde bu tip kuyumculara rastlayabilirsiniz. Senetle alışveriş kolay olduğu gibi şartları zor olan yöntemdir. O nedenle böyle bir acil para yöntemi deniyor iseniz ödemelerinize özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Acil para bulma yöntemleri daha çok kredi sicili bozuk ve kredi not düşük olanlar için tercih edilen yöntemlerdir. Ve en son denenecek yöntemlerdir eğer bu yazıyı okurken bankalar ile sorununuz yok ise veya olabilir ise mutlaka bankalar ile aranızı iyi tutmanız gerektiğini vurgulayalım. Bu tür yöntemlere başvurmayı gerektirmeyecek derecede güzel bir hayatınız olması dileği ile… Ayrıca sorularınız ve yorumlarınız için aşağıda ki yorum bırak kısmından mutlaka bize yazınız.

 

 

[Toplam:4    Ortalama:5/5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Seda Yürür dedi ki:

  Acil 1000 tl lazım yardımcı olacak birilerini arıyorum.

 2. aynur dedi ki:

  Acil para lazım lütfen mail atın

 3. Kenan Sofoğlu dedi ki:

  İnternetten nasıl para kazanılır söyler misiniz çok bunaldım bu sıralar borcum çok

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Merhaba Kenan Sofoğlu Bey, site olarak bilgi sitesiyiz harici bir hizmetimiz yoktur. Yardımcı olacak ziyaretçilerimiz size mail adresinizden ulaşabilirler. Teşekkürler.

 4. Ebru dedi ki:

  Acil para lazım mail adresim ebru35ebru@gmail.com

 5. Mahmut dedi ki:

  Banada acil para lazım 2 bin lira

 6. Derya Kaya dedi ki:

  İphone 7 isteyen varmı iphone 7 en ucuz bende deryakaya@gmail.com

BİR YORUM YAZ