9 Ağustos 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

9 Ağustos 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

9 Ağustos 2017 evde bakım maaşı yatan iller listesi verilerine bu sayfadan ulaşabilir, hangi şehirler de bulunan ve bakım maaşı hesaplarına yatan para hakkında gerekli bilgilere erişebilirsiniz. Evde bakım maaşlarına yapılan zam ile birlikte bu ay hesaplara 990,88 TL gibi bir rakamın yatması bekleniyor. Ziraat Bankası’nda bulunan vadesiz mevduat hesabınıza yatan maaşınızı ister en yakın Ziraat şubesinden isterseniz herhangi bir Ziraat ATM’sinden kolaylıkla çekebilirsiniz. Farklı banka bankamatiklerinden çekeceğiniz maaşınız için ücret alınacağını unutmayın ve tavsiyemiz bir Ziraat bankamatiği kullanmanızdır.

Ağustos 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Yazımızın ilk girişinde de bahsettiğimiz gibi bu ay evde bakım aylıklarının zamlı yatması gündemde. Net olarak yatacak paranın 990,88 TL olması beklenirken, maaşlarını daha erken çekerek alanların ne kadar maaş yattığına dair sayfamızın sonunda ki yorum bölümünden paylaşmaları, diğer okuyucularımızın bilgilenmesi açısından yararlı olacaktır. Biz her platformda bakım maaşlarının yetersiz olduğunu vurguluyor ve en az asgari ücret tutarına gelmesini istiyoruz. Bu kapsamda bakanlık tarafından da inceleme yapıldığını umuyor ve maaşların en kısa zamanda istenen seviyelere gelmesini temenni ediyoruz. Bu açıdan Ağustos 2017 bakım parasının ilerleyen dönemler de zamlanacağı düşüncesindeyiz.

Ayrıca küçük bir hatırlatma yapalım; 990,88 TL bakıcı maaşı yetmeyen kişiler için 2 engelli yakınına bakarak çift maaş alması da söz konusu. Tabi bu noktada bakıma muhtaç 2 engellinin de aynı ikametgahta olması gerektiğini de söyleyelim. Yakın akrabalarınız arasında 2 engelli var ise bu kişilerin bakımını üstlenerek çift evde bakım maaşı alabilirsiniz. Her bakıma muhtaç engelli için de şartların yerine getirilmesi gereklidir. Özellikle metropol şehirlerde yaşayan aileler için bakım maaşının yetersiz olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu hatırlatmamızın belki sizler için faydalı olacağını diliyoruz.

Ağustos 2017 Evde Bakım Maaşları Ne Zaman Yatacak?

Zraporu ekibi olarak bir çok kolda araştırmalar yaparak sizlere bilgi sunmaya çalışıyoruz. Bu anlamda Ziraat Bankası yetkililerinden öğrendiğimiz kadarı ile Ağustos 2017 evde bakım maaşlarının ödemelerine 9 Ağustos tarihi itibari ile başlanacağını ve 20 Ağustos’a kadar tüm illerin bakım maaşlarının yatırılacağının planlandığını sizlerle paylaşmak istedik. Şunu da yine sitem olarak yada sizlerle dertleşmek anlamında söyleyelim, normalde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına evde bakım maaşları için devlet tarafından ayrılan bütçe her ayın 5’in de aktarılıyor fakat bakanlığın uygun gördüğü tarihlerde hesaplara geçiyor. Bazı illerde geç yatan maaşların tek muhatabı da yine ilgili bakanlıktır. Aslına bakarsanız her ayın 5/10 günleri arasında hesaplarda olması gereken maaş çeşitli nedenlerden ötürü gecikiyor.

9 Ağustos 2017 Evde bakım maaşı yatan iller listesi ve diğer günlerin güncel verilerine sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca her ay yatan maaş miktarları, gün ve gün yatan iller ve sizlerden gelen yorumlara da yine sayfamızdan ulaşmanız ve bilgilenmeniz mümkün.

AĞUSTOS 2017 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

Ağustos ayı evde bakım maaşları bakım maaşı yatan iller listesi boş ise henüz hesaplara geçmemiş demektir, lütfen listemizden ilinizi kontrol ediniz. Evde bakım parası yatan iller aşağıda sizlere sunulmuştur.

 • Tokat
 • Amasya
 • Samsun
 • Kırşehir
 • Edirne

Okurlarımızdan gelen tüm istek ve önerileri dikkate almaktayız. Bu doğrultuda edindiğimiz tecrübe ile birlikte evde bakım parası yatan illerin listesi ile ilgili, bakım parasının yatıp yatmadığı konusunda soru yöneltmeden önce aşağıda ki hususları göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

 1. Maaş yatan iller listesi günlük olarak yenilenmektedir bu nedenle gün sonu sitemizi tekrar ziyaret ederek kontrol etmenizi öneririz.
 2. Evde bakım maaşı neden yatmadı? Gibi soruların muhatabı sadece bağlı bulunduğunuz il veya ilçenin sosyal hizmetler kurumudur. Bu soruya cevap vermemiz olanaksızdır.
 3. Evde bakım maaşlarının sırası her ay değişmekte ve sıra ile yatmaktadır. Tüm illere aynı anda maaşların yatması söz konusu değildir.

www.zraporu.net

Biraz Tebessüm

[Toplam:15    Ortalama:3.8/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 23 YORUM
 1. Fato dedi ki:

  Aksaray yattimi

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Fatma Hanım lütfen listemizi takip ediniz, yattı bilgisi olmayan şehirler için henüz bir bilgi ulaşmamış demektir. Sizlere en doğru ve güncel bilgiyi ulaştırmaya çalışıyoruz, yanlışlık söz konusu olursa uyarınız. Teşekkürler

  2. İmitate dedi ki:

   Malesef

 2. Seher dedi ki:

  Samsun yattı paramı aldım teşekkürler

  1. Şakir dedi ki:

   Ne kadar aldınız

  2. Mehmet dedi ki:

   Ne kadar maaş çektin?

  3. Samet dedi ki:

   Ne kadar yatmış Seher hanım

  4. Seher dedi ki:

   1027.66 tam yatan para

 3. Mahmut Geloğlu dedi ki:

  Adana yattı mı acil lütfen

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Mahmut Bey, Adana henüz yatmadı.

 4. Hakan dedi ki:

  Yarın İstanbul yatar kesin

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Kesin diyemeyiz Hakan Bey fakat bir kaç gün içerisinde İstanbul bakım maaşlarının yatmadı beklenmekte.

 5. Ali dedi ki:

  Adana ne zaman yatar

 6. Ali dedi ki:

  Kaç tl oldu

 7. Ercüment dedi ki:

  Bursa ne zaman yatar

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Gelecek hafta içi Bursa için bakım maaşı yatacaktır. Teşekkürler

   1. Ercüment dedi ki:

    Bursa Gemlik yatmış 6.30 da çektim

 8. Damla dedi ki:

  Giresun ne zaman yatar acaba?

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Giresun en kısa sürede yatar tahminimizce, bilgisi gelir gelmez listeye eklenecektir .

 9. Damla dedi ki:

  Tskkr ederim

 10. Ayse dedi ki:

  Antalya ne zaman yatar

 11. Ssrhat dedi ki:

  Antalya dan haberi olan varmı

 12. Esom dedi ki:

  Istanbul ne zaman yatar

BİR YORUM YAZ