800 Puana Kredi Veren Bankalar

800 Puana Kredi Veren Bankalar

Artık kredi notu yüksek olmadan kredi çekmek zorlaştı. Özellikle SMS ile kredi başvuru esnasında anında kredi cevabının gelmesi sistemsel olarak kredi notu verilerinin her an bankalar tarafından tarandığının en büyük kanıtı. Peki kredi başvurusu yapıldı ve kredi risk raporu ibreyi 800 olarak gösterdi bu durumda kredi alınabilir mi? 800 Puana Kredi Veren Bankalar 2017 yılı içerisinde de merak edilmekte. Bizde bu yazımızda sizleri bilgilendirmek ve kredi notu düşük olana kredi veren bankalar var mı, varsa hangileri gibi soruların cevabına ek olarak kredi çekememe durumunda ne yapmalı, senetle para veren yerler dahil her detayı kaleme aldık.

800 Puana Kredi Veren Bankalar

Kredi başvurusu yapmak günümüzde çok kolaylaştı fakat her başvuru maalesef olumlu sonuçlanmıyor. Bunun ilk nedeni de halen çoğumuzun haberdar olmadığı kredi notu sistemi aslında. Bankalar öyle bir sistem geliştirdi ki, en güncel hali ile geçmişe yönelik sizin attığınız finansal adımlar anında puanlanarak kredi notu sorgulama ekranı olarak sunuluyor. Banka kredi notu riskli olan kişiye kredi vermeye yanaşmıyor. Findeks tarafından hayatımıza adapte edilen kredi notu, 1 ile 1900 arasında, finansal hayatımıza yönelik bir puanlama sistemidir. Belli başlı faktörler kredi notunu belirler.

Peki neden kredi puanı 800 önemli? Açıkçası 800 puan ve aşağısı bankalar tarafından çok riskli olarak değerlendirilir ve bankalar bu puan aşağısına kredi vermeye yanaşmaz. Şimdi sizlere daha iyi anlamanız için bir tablo sunacağız, bu tabloda yer alan risk gruplarının ne anlama geldiği ile yazımıza devam edelim.

Kredi Risk Tablosu

800 Puana Kredi Veren Bankalar 2017

Tabloda da görüldüğü üzere 1-799 kredi puanı aralığı çok riskli olmasından dolayı bu grupta yer alan müşterilere bankaların kredi vermeye yanaşmadığı bilinmektedir. 800 puan ve 1299 kredi notu aralığında yer alan orta riskli grupta yer alanlara ise, kefil veya ipotek karşılığında bankalar kredi vermektedirler. 1300 ve yukarısı kredi notuna sahip olanlar ise kredi çekme konusunda biraz daha şanslılar. Kredi notu haricinde gelir düzeyi de çok önemli. Kredi notunuz yüksek fakat gösterebileceğiniz bir gelir belgesi yok ise yine kredi çekmek için kefil veya ipotek gerekebilir.

Kredi Notu 800 Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri?

800 puana kredi veren bankaların arasında QNB Finansbank, Odeabank, Fibabanka gibi bankalar ilk sayılacak kurumlar olurken TEB, Akbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası’da bu bankalardan sonra sayılabilir. Öncelikle Türkiye pazarına sonradan girmiş ve müşteri portföyü elde etmek isteyen bankaları tercih etmeniz, kredi talebinizin olumlu çıkması açısından daha şanslı sonuçlar çıkaracaktır. Ayrıca taşınmaz mülkünüz var ise tapusu veya arabanız varsa ruhsatı, kefiliniz var ise kefiliniz ile birlikte banka şubelerinden başvuru yaparsanız kredi çekme olasılığınız artacaktır.

Kredi Notu 800 Puan İle Nasıl Kredi Çekilir?

Kredi puanı 800 ve 1400 arasında olanlar, kredi taleplerine olumlu yanıt alabilmeleri için kredi notu yükseltme çalışmaları yapmalı, mevcut borçlarını kapatmaları gerekmektedir.  Kredi notu düşük olana kredi veren bankalar ipotek karşılığı veya kredi notu yüksek bir kefil ile kredi şansı sunmaktadırlar. Ayrıca kara listede iseniz sicil affı 2017 itibari ile gündemdedir ve kara listeden adınızın sildirilmesi için başvuruda bulunabilir sonrasında kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi notunuzu düşüren etkenleri belirledikten sonra sebep kredi sicili ise sicil affından faydalanmalısınız. Eğer kredi veya kredi kartı borçlarınız çok ve ödeyemeyecek durumda iseniz banka şubeniz ile görüşerek kredi borcu yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Kısa zamanda kredi notunuzu yükselterek 800 puana kredi veren bankalardan kolaylıkla kredi çekme imkanına erişebilirsiniz.

[Toplam:3    Ortalama:5/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ