20 Kasım 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

20 Kasım 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

20 Kasım 2017 evde bakım maaşı yatan iller listesi verilerine bu sayfadan ulaşabilir, hangi şehirler de bulunan ve bakım maaşı hesaplarına yatan para hakkında gerekli bilgilere erişebilirsiniz. Evde bakım maaşlarına yapılan zam ile birlikte bu ay hesaplara 1027,06 TL gibi bir rakamın yatması bekleniyor. Ziraat Bankası’nda bulunan vadesiz mevduat hesabınıza yatan maaşınızı ister en yakın Ziraat şubesinden isterseniz herhangi bir Ziraat ATM’sinden kolaylıkla çekebilirsiniz. Farklı banka bankamatiklerinden çekeceğiniz maaşınız için ücret alınacağını unutmayın ve tavsiyemiz bir Ziraat bankamatiği kullanmanızdır.

Kasım  2017 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Yazımızın ilk girişinde de bahsettiğimiz gibi bu ay evde bakım aylıklarının zamlı yatması gündemde. Net olarak yatacak paranın 1027,06 TL olması beklenirken, maaşlarını daha erken çekerek alanların ne kadar maaş yattığına dair sayfamızın sonunda ki yorum bölümünden paylaşmaları, diğer okuyucularımızın bilgilenmesi açısından yararlı olacaktır. Biz her platformda bakım maaşlarının yetersiz olduğunu vurguluyor ve en az asgari ücret tutarına gelmesini istiyoruz. Bu kapsamda bakanlık tarafından da inceleme yapıldığını umuyor ve maaşların en kısa zamanda istenen seviyelere gelmesini temenni ediyoruz. Bu açıdan Kasım 2017 bakım parasının ilerleyen dönemler de zamlanacağı düşüncesindeyiz.

Ayrıca küçük bir hatırlatma yapalım; 1027,06 TL bakıcı maaşı yetmeyen kişiler için 2 engelli yakınına bakarak çift maaş alması da söz konusu. Tabi bu noktada bakıma muhtaç 2 engellinin de aynı ikametgahta olması gerektiğini de söyleyelim. Yakın akrabalarınız arasında 2 engelli var ise bu kişilerin bakımını üstlenerek çift evde bakım maaşı alabilirsiniz. Her bakıma muhtaç engelli için de şartların yerine getirilmesi gereklidir. Özellikle metropol şehirlerde yaşayan aileler için bakım maaşının yetersiz olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu hatırlatmamızın belki sizler için faydalı olacağını diliyoruz.

Kasım 2017 Evde Bakım Maaşları Ne Zaman Yatacak?

Zraporu ekibi olarak bir çok kolda araştırmalar yaparak sizlere bilgi sunmaya çalışıyoruz. Bu anlamda Ziraat Bankası yetkililerinden öğrendiğimiz kadarı ile Kasım 2017 evde bakım maaşlarının ödemelerine 13 Kasım tarihi itibari ile başlanacağını ve 27 Kasım’a kadar tüm illerin bakım maaşlarının yatırılacağının planlandığını sizlerle paylaşmak istedik. Şunu da yine sitem olarak yada sizlerle dertleşmek anlamında söyleyelim, normalde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına evde bakım maaşları için devlet tarafından ayrılan bütçe her ayın 5’in de aktarılıyor fakat bakanlığın uygun gördüğü tarihlerde hesaplara geçiyor. Bazı illerde geç yatan maaşların tek muhatabı da yine ilgili bakanlıktır. Aslına bakarsanız her ayın 5/10 günleri arasında hesaplarda olması gereken maaş çeşitli nedenlerden ötürü gecikiyor.

20 Kasım 2017 Evde bakım maaşı yatan iller listesi ve diğer günlerin güncel verilerine sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca her ay yatan maaş miktarları, gün ve gün yatan iller ve sizlerden gelen yorumlara da yine sayfamızdan ulaşmanız ve bilgilenmeniz mümkün.

KASIM 2017 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLERİN GÜNCEL LİSTESİ

Kasım ayı evde bakım maaşları bakım maaşı yatan iller listesi boş ise henüz hesaplara geçmemiş demektir, lütfen listemizden ilinizi kontrol ediniz. Evde bakım parası yatan iller aşağıda sizlere sunulmuştur.

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Kasım 2017
Aksaray Mersin Bitlis
Samsun Kırklareli Rize
Giresun Manisa Yalova
Tokat Uşak İzmir
Antalya Bolu Şanlıurfa
Çanakkale Muğla Bursa
Hatay Gaziantep Adıyaman
Adana Osmaniye Isparta
Konya Malatya Kocaeli
Zonguldak Afyon Yozgat
İstanbul Ordu Erzincan
Denizli Kırşehir Diyarbakır
Sakarya Sinop  
Ankara Tekirdağ  
Aydın Eskişehir  
Balıkesir Trabzon  

 

 

EVDE BAKIM MAAŞLARI ASGARİ ÜCRET OLSUN KAMPANYASINA KATILMAK İSTER MİSİNİZ?

Bir çok platform da gerek yorum yaparak gerekse fırsatını bulduğunuz sohbet ortamlarında dillendirdiğiniz bir konudan bahsedelim. Engelli kardeşlerimize bakmakla yükümlü bir çok aile maalesef zor durumda kaldı ki zaten zengin olan aileye de evde bakım parası vermiyor devlet. Fakat verilen miktar maalesef yetersiz. Biz site yönetimi olarak bu konuda sizlere öncü olmak istedik ve bir imza kampanyası başlattık. Sadece adınız, soyadınız ve mail adresinizi girerek imzanızı atmış ve evde bakım maaşlarının en az asgari ücret olma konusunda ki kampanyamıza destek olabilirsiniz. Evde bakım maaşım kesilir mi? korkunuz kesinlikle olmasın ve eğer öyle bir korkunuz varsa size iki şey söyleyelim. Birincisi farklı isimler ile de yine imza atma şansınız var ikincisi ise neden korkuyorsunuz? Sosyal devlet niteliğinde ki her devlet yoksul vatandaşına bakmak zorunda ve Türkiye sosyal bir devlet statüsünde. Eğer korkup sesinizi çıkarmazsanız 2019 yılı sonlarında bile alacağınız ücret şu anki asgari ücretin çok altında olacak. Ve düşünün; 2019 yılında ekmek kaç para olacak, şekerin kilosu, benzinin litresi, doların kuru, şehir içi otobüs bileti fiyatı ne kadar olacak? 2019 yılı son 6 ayı için belirlenen rakam 1207 TL. 2019 yılı asgari ücret rakamı ise tahmini net 1700 TL olacağı yönünde. Varın gerisini siz düşünün. Şimdi dilerseniz kampanyamıza destek olur bir hareketin başlangıcına vesile olursunuz dilerseniz kıt kanaat geçinip ses çıkarmazsınız. Her iki kararınıza da saygımız sonsuz. Biz sadece sizler için bir nebze umut olmak için bu işe kalkıştık.

Evde bakım maaşı asgari ücret olsun kampanya sayfasına ulaşmak için burayı tıklayın!

Okurlarımızdan gelen tüm istek ve önerileri dikkate almaktayız. Bu doğrultuda edindiğimiz tecrübe ile birlikte evde bakım parası yatan illerin listesi ile ilgili, bakım parasının yatıp yatmadığı konusunda soru yöneltmeden önce aşağıda ki hususları göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

  1. Maaş yatan iller listesi günlük olarak yenilenmektedir bu nedenle gün sonu sitemizi tekrar ziyaret ederek kontrol etmenizi öneririz.
  2. Evde bakım maaşı neden yatmadı? Gibi soruların muhatabı sadece bağlı bulunduğunuz il veya ilçenin sosyal hizmetler kurumudur. Bu soruya cevap vermemiz olanaksızdır.
  3. Evde bakım maaşlarının sırası her ay değişmekte ve sıra ile yatmaktadır. Tüm illere aynı anda maaşların yatması söz konusu değildir.

www.zraporu.net

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ