13 Kasım 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

13 Kasım 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

13 Kasım 2017 evde bakım maaşı yatan iller listesi verilerine bu sayfadan ulaşabilir, hangi şehirler de bulunan ve bakım maaşı hesaplarına yatan para hakkında gerekli bilgilere erişebilirsiniz. Evde bakım maaşlarına yapılan zam ile birlikte bu ay hesaplara 1027,06 TL gibi bir rakamın yatması bekleniyor. Ziraat Bankası’nda bulunan vadesiz mevduat hesabınıza yatan maaşınızı ister en yakın Ziraat şubesinden isterseniz herhangi bir Ziraat ATM’sinden kolaylıkla çekebilirsiniz. Farklı banka bankamatiklerinden çekeceğiniz maaşınız için ücret alınacağını unutmayın ve tavsiyemiz bir Ziraat bankamatiği kullanmanızdır.

Kasım  2017 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Yazımızın ilk girişinde de bahsettiğimiz gibi bu ay evde bakım aylıklarının zamlı yatması gündemde. Net olarak yatacak paranın 1027,06 TL olması beklenirken, maaşlarını daha erken çekerek alanların ne kadar maaş yattığına dair sayfamızın sonunda ki yorum bölümünden paylaşmaları, diğer okuyucularımızın bilgilenmesi açısından yararlı olacaktır. Biz her platformda bakım maaşlarının yetersiz olduğunu vurguluyor ve en az asgari ücret tutarına gelmesini istiyoruz. Bu kapsamda bakanlık tarafından da inceleme yapıldığını umuyor ve maaşların en kısa zamanda istenen seviyelere gelmesini temenni ediyoruz. Bu açıdan Kasım 2017 bakım parasının ilerleyen dönemler de zamlanacağı düşüncesindeyiz.

Ayrıca küçük bir hatırlatma yapalım; 1027,06 TL bakıcı maaşı yetmeyen kişiler için 2 engelli yakınına bakarak çift maaş alması da söz konusu. Tabi bu noktada bakıma muhtaç 2 engellinin de aynı ikametgahta olması gerektiğini de söyleyelim. Yakın akrabalarınız arasında 2 engelli var ise bu kişilerin bakımını üstlenerek çift evde bakım maaşı alabilirsiniz. Her bakıma muhtaç engelli için de şartların yerine getirilmesi gereklidir. Özellikle metropol şehirlerde yaşayan aileler için bakım maaşının yetersiz olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu hatırlatmamızın belki sizler için faydalı olacağını diliyoruz.

Kasım 2017 Evde Bakım Maaşları Ne Zaman Yatacak?

Zraporu ekibi olarak bir çok kolda araştırmalar yaparak sizlere bilgi sunmaya çalışıyoruz. Bu anlamda Ziraat Bankası yetkililerinden öğrendiğimiz kadarı ile Kasım 2017 evde bakım maaşlarının ödemelerine 13 Kasım tarihi itibari ile başlanacağını ve 27 Kasım’a kadar tüm illerin bakım maaşlarının yatırılacağının planlandığını sizlerle paylaşmak istedik. Şunu da yine sitem olarak yada sizlerle dertleşmek anlamında söyleyelim, normalde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına evde bakım maaşları için devlet tarafından ayrılan bütçe her ayın 5’in de aktarılıyor fakat bakanlığın uygun gördüğü tarihlerde hesaplara geçiyor. Bazı illerde geç yatan maaşların tek muhatabı da yine ilgili bakanlıktır. Aslına bakarsanız her ayın 5/10 günleri arasında hesaplarda olması gereken maaş çeşitli nedenlerden ötürü gecikiyor.

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 13 Kasım 2017  ve diğer günlerin güncel verilerine sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca her ay yatan maaş miktarları, gün ve gün yatan iller ve sizlerden gelen yorumlara da yine sayfamızdan ulaşmanız ve bilgilenmeniz mümkün.

Evde Bakım Maaşı Asgari Ücret Olsun Kampanyasına Siz de Katılın

KASIM 2017 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLERİN GÜNCEL LİSTESİ

Kasım ayı evde bakım maaşları bakım maaşı yatan iller listesi boş ise henüz hesaplara geçmemiş demektir, lütfen listemizden ilinizi kontrol ediniz. Evde bakım parası yatan iller aşağıda sizlere sunulmuştur.

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Kasım 2017
Aksaray  Gaziantep  Bilecik
Samsun  Uşak  Rize
Giresun  Aydın  Bitlis
Tokat  Ankara
Antalya  Balıkesir
Çanakkale  Mersin
Hatay  Kırklareli
 Adana  Sinop
 Konya  Kırşehir
 Zonguldak  Ordu
 Denizli  Malatya
 Sakarya  Afyon
 İstanbul  Osmaniye
 Muğla Tekirdağ
 Manisa Eskişehir
 Bolu  Trabzon

 

Okurlarımızdan gelen tüm istek ve önerileri dikkate almaktayız. Bu doğrultuda edindiğimiz tecrübe ile birlikte evde bakım parası yatan illerin listesi ile ilgili, bakım parasının yatıp yatmadığı konusunda soru yöneltmeden önce aşağıda ki hususları göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

 1. Maaş yatan iller listesi günlük olarak yenilenmektedir bu nedenle gün sonu sitemizi tekrar ziyaret ederek kontrol etmenizi öneririz.
 2. Evde bakım maaşı neden yatmadı? Gibi soruların muhatabı sadece bağlı bulunduğunuz il veya ilçenin sosyal hizmetler kurumudur. Bu soruya cevap vermemiz olanaksızdır.
 3. Evde bakım maaşlarının sırası her ay değişmekte ve sıra ile yatmaktadır. Tüm illere aynı anda maaşların yatması söz konusu değildir.

www.zraporu.net

[Toplam:16    Ortalama:3.9/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 19 YORUM
 1. Ebru Yekpare dedi ki:

  Maaş yetmiyor en az asgari ücret olmalı siz de benim gibi yukarıda ki kampanyaya katılın imzanızı atın ki sesimizi duysunlar

 2. Mürsel demir dedi ki:

  Diyar bakirdan bilgi varmi nezaman yatacak

 3. Cibiz dedi ki:

  Adana yati arkadaslar

 4. Mürsel demir dedi ki:

  Diyarba kir bakim parasi yati sayin site yüneticisi

  Güncelermisin

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Teşekkürler Mürsel Bey, güncelleme yapıldı.

 5. Aysegul dedi ki:

  Isparta nezamn yatacak bilgisi olan lutfen

 6. Esra dedi ki:

  Batman ne zaman yaticak

 7. Songül ülgüç dedi ki:

  İzmirrrrr

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Songül Hanım, İzmir yarın gün içerisinde hesaplarda olacağı tahmin edilmekte. Teşekkürler.

   1. Songül ülgüç dedi ki:

    Teşekkür ederim ebru hnm

 8. ahmet dedi ki:

  ebru hanım Ankara yatı gozukuyor amam yatmamiş daha

 9. ahmet dedi ki:

  ankara yatmişmi yatmamiş mı dıye bılgı verebılırmısınız lutfen ebru hanım

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Ankara yattı Ahmet Bey

   1. Aysegul dedi ki:

    Isparta ne zaman yatacak ebru hanım bilginiz var mi

 10. Tarık Karlı dedi ki:

  Ben bu milleti anlamıyorum, orda burda evde bakım maaşları yetmiyor diye ağlayanlar imza kampanyasına gelince fıs diye söndü. Noldu? Hani evde bakım ücretleri en az asgari ücret olmalı diyenler? Adam kampanya başlattı imza atan yok, yazık ya Belki sesimiz duyulur diyoruz herkes başka keyifte. O zaman ağlama arkadaş.

 11. erkan dedi ki:

  yatmadı daha İzmir

 12. Melih dedi ki:

  Manisa Yattı Mı ? Gece 2’ye Doğru Baktım Yoktu. Bilgi Verirseniz Sevinirim.

 13. Melih dedi ki:

  Manisayla ilgili bilgisi olan yazsın lütfen yattı mı yattıysa hangi gün ?

BİR YORUM YAZ