13 Ekim 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

13 Ekim 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

13 Ekim 2017 evde bakım maaşı yatan iller listesi verilerine bu sayfadan ulaşabilir, hangi şehirler de bulunan ve bakım maaşı hesaplarına yatan para hakkında gerekli bilgilere erişebilirsiniz. Evde bakım maaşlarına yapılan zam ile birlikte bu ay hesaplara 1027,06 TL gibi bir rakamın yatması bekleniyor. Ziraat Bankası’nda bulunan vadesiz mevduat hesabınıza yatan maaşınızı ister en yakın Ziraat şubesinden isterseniz herhangi bir Ziraat ATM’sinden kolaylıkla çekebilirsiniz. Farklı banka bankamatiklerinden çekeceğiniz maaşınız için ücret alınacağını unutmayın ve tavsiyemiz bir Ziraat bankamatiği kullanmanızdır.

Ekim 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Yazımızın ilk girişinde de bahsettiğimiz gibi bu ay evde bakım aylıklarının zamlı yatması gündemde. Net olarak yatacak paranın 1027,06 TL olması beklenirken, maaşlarını daha erken çekerek alanların ne kadar maaş yattığına dair sayfamızın sonunda ki yorum bölümünden paylaşmaları, diğer okuyucularımızın bilgilenmesi açısından yararlı olacaktır. Biz her platformda bakım maaşlarının yetersiz olduğunu vurguluyor ve en az asgari ücret tutarına gelmesini istiyoruz. Bu kapsamda bakanlık tarafından da inceleme yapıldığını umuyor ve maaşların en kısa zamanda istenen seviyelere gelmesini temenni ediyoruz. Bu açıdan Ekim 2017 bakım parasının ilerleyen dönemler de zamlanacağı düşüncesindeyiz.

Ayrıca küçük bir hatırlatma yapalım; 1027,06 TL bakıcı maaşı yetmeyen kişiler için 2 engelli yakınına bakarak çift maaş alması da söz konusu. Tabi bu noktada bakıma muhtaç 2 engellinin de aynı ikametgahta olması gerektiğini de söyleyelim. Yakın akrabalarınız arasında 2 engelli var ise bu kişilerin bakımını üstlenerek çift evde bakım maaşı alabilirsiniz. Her bakıma muhtaç engelli için de şartların yerine getirilmesi gereklidir. Özellikle metropol şehirlerde yaşayan aileler için bakım maaşının yetersiz olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu hatırlatmamızın belki sizler için faydalı olacağını diliyoruz.

Ekim 2017 Evde Bakım Maaşları Ne Zaman Yatacak?

Zraporu ekibi olarak bir çok kolda araştırmalar yaparak sizlere bilgi sunmaya çalışıyoruz. Bu anlamda Ziraat Bankası yetkililerinden öğrendiğimiz kadarı ile Ekim 2017 evde bakım maaşlarının ödemelerine 9 Ekim tarihi itibari ile başlanacağını ve 21 Ekim’e kadar tüm illerin bakım maaşlarının yatırılacağının planlandığını sizlerle paylaşmak istedik. Şunu da yine sitem olarak yada sizlerle dertleşmek anlamında söyleyelim, normalde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına evde bakım maaşları için devlet tarafından ayrılan bütçe her ayın 5’in de aktarılıyor fakat bakanlığın uygun gördüğü tarihlerde hesaplara geçiyor. Bazı illerde geç yatan maaşların tek muhatabı da yine ilgili bakanlıktır. Aslına bakarsanız her ayın 5/10 günleri arasında hesaplarda olması gereken maaş çeşitli nedenlerden ötürü gecikiyor.

13 Ekim 2017 Evde bakım maaşı yatan iller listesi ve diğer günlerin güncel verilerine sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca her ay yatan maaş miktarları, gün ve gün yatan iller ve sizlerden gelen yorumlara da yine sayfamızdan ulaşmanız ve bilgilenmeniz mümkün.

EKİM 2017 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLERİN GÜNCEL LİSTESİ

Ekim ayı evde bakım maaşları bakım maaşı yatan iller listesi boş ise henüz hesaplara geçmemiş demektir, lütfen listemizden ilinizi kontrol ediniz. Evde bakım parası yatan iller aşağıda sizlere sunulmuştur.

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Ekim 2017
Aksaray Tokat Kars
Adana Edirne Antalya
Kırklareli Afyonkarahisar Giresun
Kahramanmaraş Sakarya Çanakkale
Samsun İzmir İstanbul
Konya Zonguldak Muğla
Ankara Balıkesir Manisa
Uşak Sivas Malatya
Mersin Rize Bilecik
Gaziantep Bolu Şanlıurfa
Eskişehir Tekirdağ Kocaeli
Hatay Ordu  Kırıkkale
 Kırşehir  Osmaniye


Evde Bakım Maaşı Hangi İle Ne Zaman Yatacak?

Eylül 2017 evde bakım maaşlarının bayram dolayısı ile erken yatması sevinçle karşılansa da o zaman da ifade ettiğimiz gibi aslında bu Ekim ayı için sıkıntı doğuracak bir işlemdi ve nitekim dediğimiz gibi de oldu. Ekim ayı evde bakım paralarının zamanında yatması mümkün olsaydı bile Eylül ayının başında alınan bakım ücreti çoğu aile için planların bozulmasına neden olacaktı. Devlet güzel bir hamle yaptı fakat bizce zaman konusunda sapma olmamalıydı. Ekim 2017 maaşlarının sarkması da ne yazık ki çoğu zor durumda olan vatandaşın daha da sıkışmasına neden oldu. Umarız en kısa zamanda tüm iller yatmış olur ve herkes rahat bir nefes alır. Bu arada yaptığımız ufak araştırmalar neticesinde bazı illerin ne zaman bakım paralarına ulaşacağını da öğrendik ve sizlerle paylaşmak istedik. Tabi bu tamamen kesin yatacak demek değil fakat güvenilir kaynaklar olduğunu vurgulayalım.

Diyarbakır evde bakım maaşının 15 Ekim’de yatacağı, İzmir bakım parasının 13 Ekim tarihinde hesaplara geçeceği, Kırklareli için bakım parasının 12 Ekim de yatacağı bilgilerine ulaşıldı. Diğer iller için evde bakım maaşının yatması planlanan tarihleri ise şöyle; 13 Ekim 2017 Şanlıurfa, 16 Ekim 2017 Osmaniye, 13 Ekim 2017 Mersin, 15 Ekim 2017 Manisa ve Hatay, 13 Ekim 2017 Balıkesir, Samsun ve Malatya yatması beklenen tarihler ve iller. Diğer iller için evde bakım maaşlarının 15 Ekim’den sonra hızlı bir şekilde yatacağı beklenmekte. Tüm zor durumda olan ve bu maaşa bel bağlamış olan okurlarımızın Allah yardımcısı olsun.

Evde Bakım Maaşı Alanlara Emeklilik Hakkı Verilecek mi?

Okurlarımızdan gelen tüm istek ve önerileri dikkate almaktayız. Bu doğrultuda edindiğimiz tecrübe ile birlikte evde bakım parası yatan illerin listesi ile ilgili, bakım parasının yatıp yatmadığı konusunda soru yöneltmeden önce aşağıda ki hususları göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

 1. Maaş yatan iller listesi günlük olarak yenilenmektedir bu nedenle gün sonu sitemizi tekrar ziyaret ederek kontrol etmenizi öneririz.
 2. Evde bakım maaşı neden yatmadı? Gibi soruların muhatabı sadece bağlı bulunduğunuz il veya ilçenin sosyal hizmetler kurumudur. Bu soruya cevap vermemiz olanaksızdır.
 3. Evde bakım maaşlarının sırası her ay değişmekte ve sıra ile yatmaktadır. Tüm illere aynı anda maaşların yatması söz konusu değildir.

www.zraporu.net

[Toplam:12    Ortalama:3.5/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 25 YORUM
 1. canan dedi ki:

  Ne oldu bu Samsun’a ya şimdiye kadar yatması lazımdı

 2. canan dedi ki:

  Arkadaşlar samsun yatmıştır hayırlı olsun

 3. Servet dedi ki:

  Ankara yattı oh be

 4. Erkan dedi ki:

  M

 5. Erkan dedi ki:

  Mersin yatmadı arklar

 6. Erkan dedi ki:

  Arklar Mersin’den haber varmı

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Mersin ili bakım maaşları hesaplara yattı Erkan Bey.

 7. mehmet dedi ki:

  denizliden bilgisi olan var mı

 8. Gul dedi ki:

  Isparta hakkında bilgisi olan varmı şimdiye yatması gerekiyordu

 9. ismail dedi ki:

  izmir yattı görünüyor ama hesapta yok ebru hnm

  1. Mert dedi ki:

   Balıkesirde de ilçelerde yatmayan var

 10. Sevda dedi ki:

  Ordu yattı arkadaşlar

 11. Mustafa dedi ki:

  Bursa nezaman yatacak bilen varmı

  1. Çilem dedi ki:

   Yarın sabah

 12. Ismail dedi ki:

  Karabuk haber varmi

 13. Mert dedi ki:

  Balıkesir tüm ilçeleri yatmadı

 14. Çilem dedi ki:

  Bursa yarın sabah aradım

 15. Bahar dedi ki:

  Kayseri ne zaman yatıyo

 16. Bahar dedi ki:

  Butun iller yattı sanırsam bı kayseri yatmadı

 17. Adem dedi ki:

  Diyarbakır yatmadmı

 18. Ismail dedi ki:

  Karabuk halen yok arayıp soran varmi

 19. Tuna dedi ki:

  Isparta bir düzene girmedi kafalarına gore yatiriyorlar resmen bu nedir ya buna bir düzen getirseler tam tarih verip o tarihte yatsa … Hala yatmadi.

 20. Selma dedi ki:

  İstanbul 15 ekim 2017 de yatması gereken bakım ücreti erken yatar mı

 21. Esra yunay dedi ki:

  Batman ne zaman yatacak

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Esra Hanım Merhaba, 2 gün içerisinde yatacaktır diye tahmin ediyoruz.

BİR YORUM YAZ