12 Ekim 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

12 Ekim 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

12 Ekim 2017 evde bakım maaşı yatan iller listesi verilerine bu sayfadan ulaşabilir, hangi şehirler de bulunan ve bakım maaşı hesaplarına yatan para hakkında gerekli bilgilere erişebilirsiniz. Evde bakım maaşlarına yapılan zam ile birlikte bu ay hesaplara 1027,06 TL gibi bir rakamın yatması bekleniyor. Ziraat Bankası’nda bulunan vadesiz mevduat hesabınıza yatan maaşınızı ister en yakın Ziraat şubesinden isterseniz herhangi bir Ziraat ATM’sinden kolaylıkla çekebilirsiniz. Farklı banka bankamatiklerinden çekeceğiniz maaşınız için ücret alınacağını unutmayın ve tavsiyemiz bir Ziraat bankamatiği kullanmanızdır.

Ekim 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Yazımızın ilk girişinde de bahsettiğimiz gibi bu ay evde bakım aylıklarının zamlı yatması gündemde. Net olarak yatacak paranın 1027,06 TL olması beklenirken, maaşlarını daha erken çekerek alanların ne kadar maaş yattığına dair sayfamızın sonunda ki yorum bölümünden paylaşmaları, diğer okuyucularımızın bilgilenmesi açısından yararlı olacaktır. Biz her platformda bakım maaşlarının yetersiz olduğunu vurguluyor ve en az asgari ücret tutarına gelmesini istiyoruz. Bu kapsamda bakanlık tarafından da inceleme yapıldığını umuyor ve maaşların en kısa zamanda istenen seviyelere gelmesini temenni ediyoruz. Bu açıdan Ekim 2017 bakım parasının ilerleyen dönemler de zamlanacağı düşüncesindeyiz.

Ayrıca küçük bir hatırlatma yapalım; 1027,06 TL bakıcı maaşı yetmeyen kişiler için 2 engelli yakınına bakarak çift maaş alması da söz konusu. Tabi bu noktada bakıma muhtaç 2 engellinin de aynı ikametgahta olması gerektiğini de söyleyelim. Yakın akrabalarınız arasında 2 engelli var ise bu kişilerin bakımını üstlenerek çift evde bakım maaşı alabilirsiniz. Her bakıma muhtaç engelli için de şartların yerine getirilmesi gereklidir. Özellikle metropol şehirlerde yaşayan aileler için bakım maaşının yetersiz olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu hatırlatmamızın belki sizler için faydalı olacağını diliyoruz.

Ekim 2017 Evde Bakım Maaşları Ne Zaman Yatacak?

Zraporu ekibi olarak bir çok kolda araştırmalar yaparak sizlere bilgi sunmaya çalışıyoruz. Bu anlamda Ziraat Bankası yetkililerinden öğrendiğimiz kadarı ile Ekim 2017 evde bakım maaşlarının ödemelerine 9 Ekim tarihi itibari ile başlanacağını ve 21 Ekim’e kadar tüm illerin bakım maaşlarının yatırılacağının planlandığını sizlerle paylaşmak istedik. Şunu da yine sitem olarak yada sizlerle dertleşmek anlamında söyleyelim, normalde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına evde bakım maaşları için devlet tarafından ayrılan bütçe her ayın 5’in de aktarılıyor fakat bakanlığın uygun gördüğü tarihlerde hesaplara geçiyor. Bazı illerde geç yatan maaşların tek muhatabı da yine ilgili bakanlıktır. Aslına bakarsanız her ayın 5/10 günleri arasında hesaplarda olması gereken maaş çeşitli nedenlerden ötürü gecikiyor.

12 Ekim 2017 Evde bakım maaşı yatan iller listesi ve diğer günlerin güncel verilerine sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca her ay yatan maaş miktarları, gün ve gün yatan iller ve sizlerden gelen yorumlara da yine sayfamızdan ulaşmanız ve bilgilenmeniz mümkün.

EKİM 2017 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLERİN GÜNCEL LİSTESİ

Ekim ayı evde bakım maaşları bakım maaşı yatan iller listesi boş ise henüz hesaplara geçmemiş demektir, lütfen listemizden ilinizi kontrol ediniz. Evde bakım parası yatan iller aşağıda sizlere sunulmuştur.

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Ekim 2017
 Aksaray  Giresun  Afyonkarahisar
 Kars  Antalya  Edirne
 Tokat  Adana  Kırklareli
 Sakarya  Kahramanmaraş

13 Ekim 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Güncel Bilgi

Evde Bakım Maaşı Hangi İle Ne Zaman Yatacak?

Eylül 2017 evde bakım maaşlarının bayram dolayısı ile erken yatması sevinçle karşılansa da o zaman da ifade ettiğimiz gibi aslında bu Ekim ayı için sıkıntı doğuracak bir işlemdi ve nitekim dediğimiz gibi de oldu. Ekim ayı evde bakım paralarının zamanında yatması mümkün olsaydı bile Eylül ayının başında alınan bakım ücreti çoğu aile için planların bozulmasına neden olacaktı. Devlet güzel bir hamle yaptı fakat bizce zaman konusunda sapma olmamalıydı. Ekim 2017 maaşlarının sarkması da ne yazık ki çoğu zor durumda olan vatandaşın daha da sıkışmasına neden oldu. Umarız en kısa zamanda tüm iller yatmış olur ve herkes rahat bir nefes alır. Bu arada yaptığımız ufak araştırmalar neticesinde bazı illerin ne zaman bakım paralarına ulaşacağını da öğrendik ve sizlerle paylaşmak istedik. Tabi bu tamamen kesin yatacak demek değil fakat güvenilir kaynaklar olduğunu vurgulayalım.

Diyarbakır evde bakım maaşının 15 Ekim’de yatacağı, İzmir bakım parasının 13 Ekim tarihinde hesaplara geçeceği, Kırklareli için bakım parasının 12 Ekim de yatacağı bilgilerine ulaşıldı. Diğer iller için evde bakım maaşının yatması planlanan tarihleri ise şöyle; 13 Ekim 2017 Şanlıurfa, 16 Ekim 2017 Osmaniye, 13 Ekim 2017 Mersin, 15 Ekim 2017 Manisa, 13 Ekim 2017 Balıkesir, Samsun ve Malatya yatması beklenen tarihler ve iller. Diğer iller için evde bakım maaşlarının 15 Ekim’den sonra hızlı bir şekilde yatacağı beklenmekte. Tüm zor durumda olan ve bu maaşa bel bağlamış olan okurlarımızın Allah yardımcısı olsun.

Okurlarımızdan gelen tüm istek ve önerileri dikkate almaktayız. Bu doğrultuda edindiğimiz tecrübe ile birlikte evde bakım parası yatan illerin listesi ile ilgili, bakım parasının yatıp yatmadığı konusunda soru yöneltmeden önce aşağıda ki hususları göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

 1. Maaş yatan iller listesi günlük olarak yenilenmektedir bu nedenle gün sonu sitemizi tekrar ziyaret ederek kontrol etmenizi öneririz.
 2. Evde bakım maaşı neden yatmadı? Gibi soruların muhatabı sadece bağlı bulunduğunuz il veya ilçenin sosyal hizmetler kurumudur. Bu soruya cevap vermemiz olanaksızdır.
 3. Evde bakım maaşlarının sırası her ay değişmekte ve sıra ile yatmaktadır. Tüm illere aynı anda maaşların yatması söz konusu değildir.

 

www.zraporu.net

[Toplam:18    Ortalama:3.8/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 83 YORUM
 1. Ercan dedi ki:

  Afyon yattimi teit edin

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Afyon için evde bakım parası yattı Ercan Bey, gelen bilgiler bu doğrultuda.

 2. murat durgunöz dedi ki:

  ebru hanım mersin ne zaman yatar acaba bir bilginiz var’mı

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey, Mersin için beklentimiz 13 Ekim Cuma günü fakat gün içerisinde de yatabilir. İnşallah hemen hesaplara geçmesi ümidi ile, bilgi gelir gelmez yayınlayacağız. Teşekkürler.

 3. canan dedi ki:

  Samsun ne zaman yatar

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Canan Hanım merhaba, Samsun için edindiğimiz bilgi en geç 13 Ekim Cuma günü paranın hesaplara geçeceği yönünde.

 4. canan dedi ki:

  Teşekkür ederim

 5. Hbp dedi ki:

  Urfa ne zMn

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Urfa için bakım maaşlarının yarın yatacağı beklenmekte.

 6. Vildan Cengiz dedi ki:

  Merhaba Ankara için bi bilgi var mı acaba? Ne zaman yatar

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Merhaba, Ankara için tahminimiz haftaya şeklinde. Bilgi alır almaz yazımız güncellenecektir. Umarız en kısa sürede hesaba geçer.

 7. Metin Filizoğlu dedi ki:

  Ebru hanım Tekirdaģ ne zaman yatar

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Metin Bey, Tekirdağ için henüz bir bilgi edinemedik. Gün içerisinde size bilgi sunacağız. Teşekkürler.

   1. Metin Filizoğlu dedi ki:

    Teşekkür ederim Ebru Hanım

 8. Fikret dedi ki:

  Çanakkale nezaman yatar

 9. İlknur dedi ki:

  Kutahya yattimi bilgisi olan arkadaslar

 10. Gmze dedi ki:

  Sakarya yatmış burda neden gözükmüyor ?

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Doğrudur Gamze Hanım, hemen güncellendi. İlginize sonsuz teşekkürler 😉

 11. Derya Uludağ dedi ki:

  En doğru bilgileri veren sitelerden bir tanesi de bu site. İstanbul’u bekliyoruz, yatsın artık.

 12. Süleyman dedi ki:

  Diyarbakır nezaman yatar bilgisi olan?

  1. Mürsel demir dedi ki:

   Diyarbakir 15 yatacak

   1. Mürsel demir dedi ki:

    Büyük ihtimalen bağlar sosyal hizmetler öyle süyledi

  2. Ebru Selvi dedi ki:

   Süleyman Bey, Diyarbakır 15 Ekim de yatacak diye bilgi edindik umarız daha erken yatar.

 13. Fikret dedi ki:

  Canakkale nezaman yatar bilgisi olan varmi?

 14. Fatma dedi ki:

  Merhaba ebru hanım konya ne zaman yatar acaba

  1. Fatma dedi ki:

   Konyayı sormuştum ben ebru hanım

   1. Ebru Selvi dedi ki:

    Fatma Hanım merhaba, Konya için şu an bir bilgi gelmedi fakat 15 ekim de yatması bekleniyor. Saygılar.

 15. murat durgunöz dedi ki:

  ağustos ve eylül’de bakım paraları ay’ın 12 yatmıştı ebru hanım

 16. Nail dedi ki:

  Zonguldak ne zaman yatar bilgilendirirmisiniz

 17. Mehmet dedi ki:

  Balıkesir den haberi olan varmı

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Mehmet Bey, Balıkesir yarın yatacak büyük ihtimal.

   1. Mehmet dedi ki:

    Oldu sağolun

 18. Sevda dedi ki:

  Ordu ne zaman yatar

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Merhaba Sevda Hanım, Ordu için henüz bir bilgiye ulaşamadık.

 19. Esra yunay dedi ki:

  Ebru hanim batman ne zamn yatar

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Esra Hanım, Batman için henüz kesin bilgi edinemedik. Batman Sosyal Hizmetler’den bir bilgi aldık ama pek sağlıklı gelmedi açıkçası onun için açıklamak yanlış olur diye düşündük. Teşekkürler.

   1. Esra dedi ki:

    Anlamadim ebru hanim nasil bi bilgi Aldiniz?

    1. Esra dedi ki:

     Anlamadim ebru hanim nasil bi bilgi Aldiniz acikliyabilirmisiniz?

     1. Ebru Selvi dedi ki:

      Bir bilgi almadım Esra Hanım, onu demek istedim.

 20. Sezer dedi ki:

  Bingöl Solhan ne zaman yatacak

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Merhaba, Bingöl büyük ihtimal 15 Ekim’den sonra yatacaktır.

 21. Fikret dedi ki:

  Merhaba ebru hanim çanakkale genelde ayin kaci gibi yatiyor

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Fikret Bey, Çanakkale geçen aylarda 13-16 arası yattı, bu ay görünen o ki bir sıkıntı var.

   1. Fikret dedi ki:

    Ne gibi bir sıkıntı anlayamadım tam olarak aciklayabilirmisiniz

 22. Şeyma Kılıç dedi ki:

  Bayramda erken yattı diye sevindik şimdi aç kaldık, zaten gülmek haram oldu bize. Bekliyoruz bakalım ne zaman yatacak İstanbul

 23. suleyman dedi ki:

  Ebru hanim isparta ne zaman yatar

 24. ismail dedi ki:

  Ebru hnm merhaba İZMİR ne zaman yatar acaba teşekkürler

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   İsmail Bey merhaba, İzmir için yarın yatacak diye umuyoruz.

 25. ismail dedi ki:

  Ebru hnm merhaba İZMİR ne zaman yatar acaba teşekkürler

  1. ismail dedi ki:

   İzmir için bilgi lütfen

   1. Ebru Selvi dedi ki:

    İsmail Bey, İzmir inşallah yarın yatacaktır. Aldığımız bilgi o yönde fakat kesin değil yani 1-2 gün sarkma olabilir.

 26. Mehmet dedi ki:

  İstanbul nezama yadcak

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Mehmet Bey, İstanbul henüz belli değil fakat her an yatması muhtemel.

 27. Mehmet dedi ki:

  Ebru

  1. ismail dedi ki:

   Teşekkürler

 28. Murat dedi ki:

  Ebru hanim kastamonuya ne zaman yatar

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Murat Bey, Kastamonu ayın 15’inden sonra yatabilir ama umarız daha erken yatar.

   1. Murat dedi ki:

    Ama full 13 de yatiyodu neden 15 oldu

 29. Ayşe gõzaydin dedi ki:

  Uşak nezaman yatacak acaba

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Ayşe Hanım merhabalar, Uşak için henüz bir bilgi gelmedi, geçen aylara baktığımız da 15 ekime kadar yatması muhtemel.

 30. Mahmut ŞRF dedi ki:

  Bursa ne zaman yatacak Ebru hanım

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Mahmut Bey, Bursa 13 Ekim tarihinde yatması muhtemel illerden, bu gece hesaplar da olur inşallah.

 31. Nurcan Ay dedi ki:

  Zonguldak ne zaman yatar acaba?

 32. Fikret dedi ki:

  Çanakkale viyananin sehrimi sikinti var diyorsunuz

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Fikret Bey, sıkıntıyı sadece Çanakkale’yi bahsederek söylemek istemedim. Normalde rutin yattığı zamanlar evde bakım maaşı ödemeleri daha erken başlardı, bu ay genel anlamda biraz sarkma oluştu gibi görünüyor. Genel tablodan söz etmek istedim. Yoksa Çanakkale Türkiye’mizin en güzel şehirlerinden ve tarihi olarak da zaten en önemli yerlerindendir. Yanlış anlaşılma için kusura bakmayın lütfen.

 33. elif dedi ki:

  Çankırı ne zaman yatacak

 34. Birsen dedi ki:

  Ebru hnm Ankara normalde ayın 13 de yatıyordu bir sorunmu var

 35. Ayşegül dedi ki:

  İyi akşamlar Malatya için bilginiz var mı acaba ne zaman yatacak

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Malatya inşallah 13 ekim de yatacak, sosyal hizmetler bu yönde bilgi verse de bazen olmayabiliyor maalesef Ayşegül Hanım, umuyoruz yatacaktır.

 36. Merve dedi ki:

  Bingölün nezaman yatacak

 37. Fikret dedi ki:

  Özür dilerim ebru hanim sizi kirmak gibi bir niyetim yok inanin kit kanat geciniyoruz o yuzden sinirlerim bozuk biraz gununde yatmayinca sikintilar artiyor

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Rica ederim Fikret Bey, anlıyorum sizi gerçekten, temennim tüm illerin bir an önce yatması yönünde. İnşallah yatar en kısa sürede. Teşekkürler.

 38. Fikret dedi ki:

  Çanakkale yatti arkadaslar az önce cektim çok şükür bilginize

  1. Tülay T dedi ki:

   Kesin mi lütfen acil cevap verir misiniz, merkeze inicem ona göre

   1. Fikret dedi ki:

    Evet kesin sonuc az önce 1024 tl elime gecti

   2. Fikret dedi ki:

    Gidip cekebilirsiniz ben geliboluda yasiyorum az once ziraat bankasindan cektim

   3. Fikret dedi ki:

    Tulay hanim siz beni takip edin ben cektimmi size soylerim

 39. Fikret dedi ki:

  Ebru hanim çanakkale yatti bu aksam cektim bilginize efendim

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Çok teşekkürler Fikret Bey bu arada paranızın yatmasına sevindim, darısı diğer illere.

   1. Fikret dedi ki:

    Allah razi olsun

   2. Fikret dedi ki:

    Bu arada yatan iller listesine çanakkaleyide eklerseniz iyi olur herkez gorür tsklr.

 40. Tuna dedi ki:

  Ebru hanim İSPARTA KACİNDA YATACAK acaba BİLGİJİZ VARMİ

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   3 iş günü içerisinde yatması bekleniyor, teşekkürler.

BİR YORUM YAZ