10 Ağustos 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

10 Ağustos 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

10 Ağustos 2017 evde bakım maaşı yatan iller listesi verilerine bu sayfadan ulaşabilir, hangi şehirler de bulunan ve bakım maaşı hesaplarına yatan para hakkında gerekli bilgilere erişebilirsiniz. Evde bakım maaşlarına yapılan zam ile birlikte bu ay hesaplara 1027,66 TL gibi bir rakamın yatması bekleniyor. Ziraat Bankası’nda bulunan vadesiz mevduat hesabınıza yatan maaşınızı ister en yakın Ziraat şubesinden isterseniz herhangi bir Ziraat ATM’sinden kolaylıkla çekebilirsiniz. Farklı banka bankamatiklerinden çekeceğiniz maaşınız için ücret alınacağını unutmayın ve tavsiyemiz bir Ziraat bankamatiği kullanmanızdır.

Ağustos 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Yazımızın ilk girişinde de bahsettiğimiz gibi bu ay evde bakım aylıklarının zamlı yatması gündemde. Net olarak yatacak paranın 1027,66 TL olması beklenirken, maaşlarını daha erken çekerek alanların ne kadar maaş yattığına dair sayfamızın sonunda ki yorum bölümünden paylaşmaları, diğer okuyucularımızın bilgilenmesi açısından yararlı olacaktır. Biz her platformda bakım maaşlarının yetersiz olduğunu vurguluyor ve en az asgari ücret tutarına gelmesini istiyoruz. Bu kapsamda bakanlık tarafından da inceleme yapıldığını umuyor ve maaşların en kısa zamanda istenen seviyelere gelmesini temenni ediyoruz. Bu açıdan Ağustos 2017 bakım parasının ilerleyen dönemler de zamlanacağı düşüncesindeyiz.

Ayrıca küçük bir hatırlatma yapalım; 1027,66 TL bakıcı maaşı yetmeyen kişiler için 2 engelli yakınına bakarak çift maaş alması da söz konusu. Tabi bu noktada bakıma muhtaç 2 engellinin de aynı ikametgahta olması gerektiğini de söyleyelim. Yakın akrabalarınız arasında 2 engelli var ise bu kişilerin bakımını üstlenerek çift evde bakım maaşı alabilirsiniz. Her bakıma muhtaç engelli için de şartların yerine getirilmesi gereklidir. Özellikle metropol şehirlerde yaşayan aileler için bakım maaşının yetersiz olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu hatırlatmamızın belki sizler için faydalı olacağını diliyoruz.

Ağustos 2017 Evde Bakım Maaşları Ne Zaman Yatacak?

Zraporu ekibi olarak bir çok kolda araştırmalar yaparak sizlere bilgi sunmaya çalışıyoruz. Bu anlamda Ziraat Bankası yetkililerinden öğrendiğimiz kadarı ile Ağustos 2017 evde bakım maaşlarının ödemelerine 9 Ağustos tarihi itibari ile başlanacağını ve 20 Ağustos’a kadar tüm illerin bakım maaşlarının yatırılacağının planlandığını sizlerle paylaşmak istedik. Şunu da yine sitem olarak yada sizlerle dertleşmek anlamında söyleyelim, normalde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına evde bakım maaşları için devlet tarafından ayrılan bütçe her ayın 5’in de aktarılıyor fakat bakanlığın uygun gördüğü tarihlerde hesaplara geçiyor. Bazı illerde geç yatan maaşların tek muhatabı da yine ilgili bakanlıktır. Aslına bakarsanız her ayın 5/10 günleri arasında hesaplarda olması gereken maaş çeşitli nedenlerden ötürü gecikiyor.

10 Ağustos 2017 Evde bakım maaşı yatan iller listesi ve diğer günlerin güncel verilerine sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca her ay yatan maaş miktarları, gün ve gün yatan iller ve sizlerden gelen yorumlara da yine sayfamızdan ulaşmanız ve bilgilenmeniz mümkün.

AĞUSTOS 2017 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

Ağustos ayı evde bakım maaşları bakım maaşı yatan iller listesi boş ise henüz hesaplara geçmemiş demektir, lütfen listemizden ilinizi kontrol ediniz. Evde bakım parası yatan iller aşağıda bilginize sunulmuştur.

 • Tokat
 • Amasya
 • Samsun
 • Kırşehir
 • Edirne
 • Kahramanmaraş
 • Kırklareli
 • Bursa
 • Aksaray
 • Afyon Karahisar
 • Uşak
 • Hatay

Okurlarımızdan gelen tüm istek ve önerileri dikkate almaktayız. Bu doğrultuda edindiğimiz tecrübe ile birlikte evde bakım parası yatan illerin listesi ile ilgili, bakım parasının yatıp yatmadığı konusunda soru yöneltmeden önce aşağıda ki hususları göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

 1. Maaş yatan iller listesi günlük olarak yenilenmektedir bu nedenle gün sonu sitemizi tekrar ziyaret ederek kontrol etmenizi öneririz.
 2. Evde bakım maaşı neden yatmadı? Gibi soruların muhatabı sadece bağlı bulunduğunuz il veya ilçenin sosyal hizmetler kurumudur. Bu soruya cevap vermemiz olanaksızdır.
 3. Evde bakım maaşlarının sırası her ay değişmekte ve sıra ile yatmaktadır. Tüm illere aynı anda maaşların yatması söz konusu değildir.

www.zraporu.net

Biraz Tebessüm

[Toplam:13    Ortalama:4.5/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 17 YORUM
 1. Ayse dedi ki:

  Antalya ne zaman yaticak bilgisi olan varmi

 2. Kasım Çamoğlu dedi ki:

  Kırklareli yatmadı mı bazı sitelerde yattı görünüyor

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Merhabalar, doğru bilgi vermek adına, kesinleşmemiş şehirler için yattı bilgisi veremeyiz. Haber gelir gelmez listeye eklenir yatan iller, teşekkürler.

 3. ezgi dedi ki:

  Bursa yattı haberiniz olsun 1027 lira

 4. Rüya Kırlangıç dedi ki:

  Hadi be İstanbul yat artık sabah oldu

 5. Samet Kuşçu dedi ki:

  Ankara eli kulağında hazır olun 🙂

 6. Serhat Eliaçık dedi ki:

  İstanbul bu ay geç mi yatar

 7. İzmiri bekliyorum bende dedi ki:

  Selda

 8. Kerem dedi ki:

  Giresun yattımı

 9. Semra Öz dedi ki:

  Giresun yatmadı daha ne zaman yatar bilgisi olan var mı acil lütfen para lazım

 10. Ejder dedi ki:

  Ne kadar yattı acaba bilen varmı zamlımı

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   1027 lira yattığına dair okurlarımızdan bir çok bilgi gelmektedir. Bu doğrultuda net olarak 1027,66 lira hesaplara geçtiği söylenebilir, teşekkürler.

   1. Ejder dedi ki:

    Teşekkür ederim yanıt verdiğiniz için ebru hanim

 11. Kübra dedi ki:

  Antalya yattı diyor bazı siteler ama yatmadı daha haberiniz var mı

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Kübra hanım merhaba, ziyaretçi trafiği çekmek adına yanlış bilgi veren sitelerden değiliz. Doğru ve güncel olarak kanıtlanmış şehirler listede yerini alır. Bizler de yanlış yapabiliriz bu konuda da uyarıları dikkate alırız. Sonuçta sadece bu maaş ile geçinen insanlar var, kimsenin umudu ile oynayamayız bizlere yakışmaz. Umarız tüm iller en kısa zamanda listede yerini aşır ve herkes maaşına kavuşur.

   1. Cemal Erüş dedi ki:

    Ebru hanım çok doğru söylemişsiniz sizi takip ediyorum her zaman şu ana kadar yanlış bi bilgi vermediniz çizginizi bozmayın umarım

 12. Havva Özdemir dedi ki:

  Mersin NezamanYatacak Yatacak Bilgisi Olan Varmı

BİR YORUM YAZ